Google Play Games – ikona

Nowe kategorie gier w Google Play

Google Play uchodzi obecnie za największy sklep z aplikacjami mobilnymi w Internecie, jednak słynie z bardzo szerokiego i zbyt ogólnego organizowania gier w swoich katalogach. Sytuacja ta ma się zmienić już w lutym przyszłego roku, kiedy pojawi się o wiele więcej, bardziej konkretnych kategorii.

Google Play Games - ikona

W chwili obecnej, wszystkie gry w sklepie Google przyporządkowywane są do kategorii takich jak: Gry zręcznościowe, łamigłówki i układanki, karty i kasyno, gry rekreacyjne, wyścigi i gry sportowe. To zestawienie nie jest jednak użyteczne dla osób szukających na przykład konkretnych gier strategicznych czy fabularnych.

Gigant z Mountain View ogłosił właśnie, że już w lutym 2014 roku wprowadzi nowe, bardziej szczegółowe kategorie dla gier znajdujących się w sklepie. Dla przykładu – katalog gier zręcznościowych przekształci się w kilka innych: gry akcji, przygodowe, zręcznościowe,  muzyczne, strategiczne, role-playing oraz symulatory. Sekcja gier rekreacyjnych podzieli się na gry planszowe, rodzinne, słowne oraz gry „ciekawostki”.

Google Play - nowe kategorie gier

Gry to zdecydowanie najlepsza forma zarobku dla Google Play i właśnie z tego powodu zapadła decyzja o przebudowaniu tej konkretnej sekcji, co w ogromnym stopniu pomoże konsumentom w łatwiejszym odnalezieniu pożądanej gry. Deweloperzy aplikacji mobilnych już teraz mogą korzystać z zupełnie nowych kategorii, jednak klienci zauważą zapowiadane zmiany dopiero w lutym 2014 roku.

Trzeba przyznać, że Google zdecydowało się na bardzo dobre posunięcie. Uporządkowanie sekcji z grami przyniesie wiele korzyści zarówno twórcom mobilnych aplikacji, jak i użytkownikom smartfonów i tabletów z systemem Android. Rewolucja w sklepie pokazuje nam również, że Google podchodzi bardzo poważnie do kwestii rozrywki.


  • the

    To już powinno być od dawna gotowe. Jak na wyszukiwarkowego giganta przeglądanie i szukanie czegokolwiek w google play było bardzo kiepskie.