Asus Zenfone 6

Nowe modele Asus ZenFone nie tylko z Intelem

CEO Asusa – Jerry Shen – ujawnił właśnie kilka szczegółów dotyczących nowej generacji smartfonów z serii ZenFone, które pokazane zostaną najprawdopodobniej już na styczniowych targach CES 2015.

Asus Zenfone 6

Asus Zenfone 6

Według Focus Taiwan, wszystkie smartfony zaprezentowane na przyszłorocznych targach CES będą napędzane przez układy Intela, podobnie jak aktualne urządzenia z tej serii – ZenFone 4, ZenFone 5, Zenfone 5. Jednakże jak wskazują najnowsze doniesienia, Asus będzie chciał również wypuścić na rynek urządzenia ZenFone, w których zastosowane zostaną inne chipsety. Smartfony te powinny pojawić się w Chinach już w styczniu i będę znajdowały się w ofercie China Mobile oraz China Telecom. Oczywiście po pewnym czasie będzie można nabyć je również na innych światowych rynkach.

Asus Zenfone 4

Asus ZenFone 4

Jerry Shen ujawnił, że wszystkie smartfony ZenFone drugiej generacji, na pokładzie których zamontowane zostaną układy Intela, będą posiadały także moduł łączności LTE, co wydaje się być świetną wiadomością. Ceny tych urządzeń będą startować od $300. Jeśli chodzi natomiast o ceny modeli, w których chipsety Intela zostaną zastąpione jednostkami innych producentów, to wiemy, że zaczynać się będą one od $150. W związku z tym, że smartfony te przeznaczone będą głównie na rynek chiński, możemy przypuszczać, że mocy obliczeniowej zapewnią im układy MediaTek.

Wszystkie modele Asus ZenFone pierwszej generacji dostępne są w chwili obecnej w 14 państwach, zaś nowa generacja trafić ma w sumie do 20 państw. W 2015 roku Asus chce sprzedać bowiem aż 16 milionów egzemplarzy.