samsung-nowe-nazewnictwo

Nowe nazwy urządzeń Samsung – wytłumaczenie

O tym, że Samsung zmienił nazewnictwo swoich produktów z Androidem – już dzisiaj wspominałem. Teraz jednak postaram się jeszcze lepiej przybliżyć wszystkim te zagadnienie, oraz rozjaśnić, „jak i z czym to się je”.

Samsung - nowe nazewnictwo

Całą „filozofię” nowego nazewnictwa smartfonów Samsunga – możecie wyczytać z diagramu, gdzie na przykładzie dzisiaj zaprezentowanych urządzeń, Samsung przedstawił nam swój cały zamysł.

Od teraz już chyba nikt nie będzie miał problemów, z rozpoznaniem, który ze smartfonów jest flagowy, a który z najniższej półki. W skrócie nowe nazewnictwo można wytłumaczyć tak: Y < M < W < R < S – łatwo zobaczyć, iż model S, to model najwyższy a smartfon z literką Y, to urządzenie z najniższej półki cenowej.

  • Y (Young) – klasa wejściowa, smartfony z tą literą to urządzenia, które przy sporych możliwościach – można nabyć po bardzo niskiej cenie, nie należy się jednak po nich spodziewać „górnolotnych” specyfikacji
  • M (Magical) – urządzenia klasy średniej, przyzwoita wydajność w przystępnej cenie
  • W (Wonder) – smartfony wysokiej klasy, tzw. „high-endowe”
  • R (Royal) – urządzenia klasy premium, połączenie dużej mocy, doskonałej konstrukcji i świetnej wydajności
  • S (Flagship) – klasa najwyższa flagowych modeli firmy Samsung, tą literą będą oznaczane wyłącznie smartfony o najlepszych parametrach i najwyższej cenie

Samsung dodatkowo poinformował, iż urządzenia oznaczone jako Plus (+), będą urządzeniami odświeżonymi, z poprawioną konfiguracją w stosunku do starego modelu. Smartfony z oznaczeniem Pro – to słuchawki z fizycznymi klawiaturami QWERTY. Dodatkowo niektóre modele będą oznaczane jako LTE (Long Term Evolution), czyli te obsługujące sieci 4G. Mam nadzieję, że teraz wszystko jest jasne.

Źródło: Samsung