Samsung-Galaxy-W-Galaxy-M-Pro

Nowe smartfony Samsunga – Galaxy W, M Pro, Y oraz Y Pro

Samsung oficjalnie zapowiedział cztery nowe smartfony, oparte o system Android – Galaxy W, M Pro, Y oraz Y Pro.

Samsung Galaxy W, Galaxy M Pro

Samsung przy nadawaniu nazw smartfonom – zastosował nowy sposób nazewnictwa, który wyraźnie wskazuje, z „jakiej półki” jest urządzenie. W skrócie nowe nazewnictwo można wyjaśnić tak: Y < M < W < R < S – jak łatwo zrozumieć, S to model najwyższy, natomiast modele Y to smartfony z najniższej półki.

Jeśli chodzi o zaprezentowane smartfony, to Samsung Galaxy W jest urządzeniem z jednordzeniowym, 1.4GHz procesorem, 3.7-calowym ekranem WVGA, 5MP kamerą, Bluetooth 2.1, Wi-Fi 802.11b/g/n – całość zasila 1500mAh bateria. Słuchawka (jak i wszystkie pozostałe, tutaj opisywane) działa w oparciu o system Android 2.3 Gingerbread.

Samsung Galaxy M Pro to urządzenie dla osób lubiących klawiatury QWERTY. Zostało wyposażone w 1GHz, jednordzeniowy procesor, 2.66-calowy ekran HVGA, 5MP kamerę i drugą, VGA do wideorozmów, Bluetooth 3.0, Wi-Fi 802.11b/g/n, oraz 1350mAh baterię.

Samsung Galaxy Y, Galaxy Y Pro

Kolejne dwa Samsungi, to urządzenia z najniższej półki smartfonów koreańskiego producenta. Samsung Galaxy Y to smartfon z jednordzeniowym, 800MHz procesorem, 3-calowym ekranem QVGA, 2MP kamerą, Bluetooth 3.0, Wi-Fi 802.11b/g/n, oraz 1200mAh baterią.

Specyfikacja Galaxy Y Pro co prawda nie została jeszcze potwierdzona, ale zapewne będzie podobna – jak w przypadku Galaxy Y. Urządzenie dodatkowo zostało wyposażone w klawiaturę QWERTY, oraz mniejszy ekran, 2.66-cala.

Wszystkie urządzenia zostaną zaprezentowane na przyszłotygodniowych targach IFA 2011 w Berlinie. Przypominam też, że Samsung obiecał „pokazać coś dużego” już 1 września – ciekawość mnie zżera, co to będzie.

Źródło: Samsung