LG G3 – gold 1

Nowe zdjęcia LG G3 – tym razem wersji w kolorze złotym

Portal GSMArena otrzymał na swoją skrzynkę pocztową dwa nowe zdjęcia, przedstawiające kolejny, flagowy smartfon LG – model G3. Czy urządzenie w tej barwie wygląda dobrze? Czy ze zdjęć możemy dowiedzieć się czegoś nowego na temat LG G3?

LG G3 - gold 1

Na początek wspomnę jednak nieco o tym, co chyba najbardziej wszystkich intrygowało. Obok kamery głównej, po jej lewej stronie – znajduje się dziwny, ciemny obiekt, wielkością przypominający podwójny flesz LED, umieszczony po stronie przeciwnej. Według informatora, który nadesłał zdjęcia – jest to laser, który pomoże podczas robienia nocnych zdjęć. Jaka jest zasada działania tego gadżetu – niestety nie wiemy. Być może nie jest to laser, ale rozwiązanie znane z praktycznie każdego aparatu cyfrowego, czyli czerwona dioda LED, która w momencie ostrzenia obrazu włącza się, aby wspomóc ten proces.

LG G3 - gold 2

Jeśli chodzi o kamerę główną, ma ona być głównym atutem LG G3. Według niepotwierdzonych informacji, w G3 znajdziemy 13 MP aparat, zaopatrzony w udoskonaloną optyczną stabilizację obrazu (OIS+), znaną już z LG G Pro 2.

Jak sami możecie zobaczyć na pierwszym zdjęciu, 5.5″ ekran QHD (2560 x 1440), jest otoczony bardzo wąską ramką. Niestety osoba, która nadesłała zdjęcia nie zdradziła, z jakiego materiału jest wykonana obudowa. Szczerze mówiąc nie wygląda to na metal. Mimo wszystko według ostatnich informacji, podawanych przez @evleaks – LG G3 faktycznie pojawi się w metalowym wariancie. Być może do sklepów trafią zarówno wersje plastikowe, jak i metalowe?

Wewnątrz LG G3 znajdzie się chip Snapdragon 801, 3 GB RAM-u oraz pamięć wewnętrzna, mająca pojemność 32 GB. Dodatkowo pamięć będzie można rozszerzyć, za pośrednictwem karty microSD. Smartfon, podobnie jak Galaxy S5 – będzie wyposażony w certyfikat IPx7, świadczący o jego wodoodporności. Martwi nieco bateria, która ma mieć pojemność 3000 mAh.

System LG G3 to oczywiście Aneroid 4.4 KitKat, opatrzony nową wersją nakładki Koreańczyków, Optimus UI.

Premiera tego nowego supersmartfona LG odbędzie się 27 maja, wtedy też wszelkie szczegóły na jego temat zostaną ujawnione. A wam podoba się złoty wariant LG G3? Mnie niestety nie za bardzo. Jeśli miałbym kupić ten smartfon, to chyba jednak w jakimś innym kolorze.