Xiaomi-Mi5-szafirowy-ekran

Nowy flagowiec Xiaomi z szafirowym ekranem?

Kończący się rok 2014 przynosi nam wiele spekulacji dotyczących nadchodzących flagowych smartfonów, które ujrzymy już całkiem niedługo. Według ostatnich doniesień, najnowszy smartfon Xiaomi pokryty będzie szafirowym szkłem.

Xiaomi-Mi5-szafirowy-ekran

Jak donosi DigiTimes, szafirowe szkło ma zastosowane zostać już w modelu Xiaomi Mi5 (albo Mi4s), jednak to samo źródło donosi, że w chwili obecnej producent ten ma problem z zapewnieniem odpowiedniej ilości takich ekranów, a obecna produkcja nie jest w stanie zaspokoić zakładanego popytu.

Xiaomi - logo

Mamy także kilka ciekawych informacji dotyczącej pozostałych parametrów tego urządzenia, a są one naprawdę imponujące. Mamy tutaj przede wszystkim zastosowany 64 – bitowy układ Qualcomm Snapdragon 810 oraz 3 GB pamięci RAM. Nie można zapomnieć o samym wyświetlaczu, którego rozdzielczość ma wynieść 1440 x 2560 pikseli, a przekątna 5,7”. Na tyle zamontowany ma zostać aparat o matrycy aż 20,7 MPix.

Kilkanaście tygodni temu informowano, że Xiaomi ma w planie wyprodukować limitowaną serię urządzeń z szafirowym ekranem, która obejmować ma 50 tysięcy sztuk. Idąc tym tropem możemy przypuszczać, że najnowszy flagowiec od tego chińskiego producenta będzie dostępny w dwóch wariantach – tradycyjnym oraz właśnie tym, który zaopatrzony zostanie w bardziej wytrzymały na zarysowania wyświetlacz. Więcej szczegółów powinniśmy poznać już na zbliżających się targach CES 2015, do śledzenia których razem z portalem SmartFan.pl serdecznie was zachęcam.