Samsung – flesz LED

Samsung pokazał nowy flesz LED, który zostanie zamontowany w kolejnym smartfonie Galaxy

Samsung zaprezentował dzisiaj swój nowy flesz LED, który ma być zastosowany w kolejnym smartfonie Galaxy oraz innych urządzeniach tego producenta (które zadebiutują w późniejszym terminie). Firma potwierdziła także, że nowy smartfon Galaxy zobaczymy już w tym miesiącu.

Samsung - flesz LED

Wszyscy spodziewamy się, że na specjalnej konferencji, która odbędzie się już w poniedziałek – Samsung zaprezentuje swój nowy, flagowy smartfon, model Galaxy S5. Nie trudno się więc domyślić, że pokazany dzisiaj flesz LED będzie zamontowany właśnie w tym smartfonie.

Flesz oznaczony kodem 3432 1.8t (FH341A) oferuje dwa odbłyśniki, które są zintegrowane z modułem LED. Dzięki niemu Samsung chce uzyskać szerszy kąt błysku, co ma się podobno przydać w kolejnym smartfonie Galaxy (domyślam się więc, że Galaxy S5 będzie dysponować obiektywem o naprawdę szerokim kącie widzenia). Nowy flesz LED oprócz odbłyśnika ma zintegrowany także dyfuzor oraz własną optykę.

Według danych podawanych przez koreańskiego producenta, 3432 1.8t (FH341A) przy natężeniu prądu wynoszącym 1 A, zaoferuje jasność o wartości 165 luksów. Nowy flesz LED gwarantuje także świetne odwzorowanie kolorów, a to dzięki wysokiemu indeksowi CRI (Color Rendering Index, czyli Współczynnik Oddawania Barw, maksymalna możliwa wartość to 100), który ma tu wynosić 80.

Samsung chwali się także, że 3432 1.8t (FH341A) ma zaledwie 1.4 mm grubości, co pozwoli na produkcję jeszcze cieńszych smartfonów i tabletów, których grubość nie przekroczy 7 mm. Więcej szczegółów dotyczących nowego flesza LED poznamy podczas MWC. Wtedy też zobaczymy pierwszy smartfon z tym LED’em, flagowca Galaxy S5.