Samsung TouchWiz UI – nowy

Nowy interfejs Samsung TouchWiz UI ujawniony na zrzutach ekranu

@evleaks, czyli twitterowy specjalista od przecieków, znowu ujawnił garść ciekawych rzeczy. Dzięki niemu możemy zobaczyć jedną z najlepiej skrywanych przez Samsunga tajemnic, czyli wygląd nowej wersji nakładki systemowej tego producenta, TouchWiz UI.

Samsung TouchWiz UI - nowy

Zrzuty ekranu, które możecie podziwiać powyżej, podobno przedstawiają nowy design androidowej nakładki TouchWiz UI. Według @evleaks, Samsung w tej chwili bada możliwości interfejsu użytkownika, więc finalny wygląd może się nieco różnić od tego, który tu widzicie. Oczywiście ze zrzutów ekranu nie dowiemy się, czy Koreańczycy lepiej zoptymalizowali TouchWiz UI.

Mimo wszystko zrzuty ujawniają nowy styl nakładki, która wydaje się teraz delikatniejsza i bardziej stonowana. Mamy tu oczywiście nowe ikony i kilka ciekawych widgetów. Jeden z całą pewnością jest związany z naszą aktywnością fizyczną (pokazuje przejechaną rowerem trasę, jej długość oraz nasz puls), kolejne dwa mają charakter informacyjny (pierwszy być może przedstawia przepisy na wybrane potrawy albo recenzje restauracji, natomiast drugi wygląda na informator sportowy).

TouchWiz UI w kolejnej wersji powinien zadebiutować wraz z nowym flagowcem Samsunga, modelem Galaxy S5. Ostatnie plotki na jego temat mówiły, że sprzęt zostanie pokazany w przyszłym miesiącu, podczas targów Mobile World Congress 2014 w Barcelonie. Oczywiście to niepotwierdzone informacje, które musicie traktować z przymrużeniem oka. Mimo wszystko zrzuty ekranu, o których tutaj mowa (z uwagi na fakt, że pochodzą od @evleaks) są raczej autentyczne.

Aktualizacja (20.I.2014): Po kilku tygodniach przerwy znowu pojawił się nowy screenshot, przedstawiający nową generację nakładki Samsung TouchWiz UI. Podobnie jak poprzednio, tak i teraz autorem przecieku jest @evleaks. Zrzut ekranu przedstawia zupełnie nowy, zakładkowy design nakładki, podobny do tej znanej nam z Magazine UX (która wystartowała wraz z serią nowych tabletów Samsunga). Zanosi się więc na to, że nowa wersja TouchWiz UI będzie dość rewolucyjna. Ciekawe, czy Koreańczycy spróbują też zoptymalizować jej kod, aby ilość przycinek również spadła.

Samsung Touchwiz UI 2014

Kiedy Samsung chce ujawnić nowego TouchWiz’a? Jego premiera ma nastąpić wraz z nowym flagowcem tego producenta, prawdopodobnie w marcu.


  • Łukasz

    Czyli tak, jesli to prawda to aktualizacje do androida 4.4 wraz z nowym Touchwizem będa po premierze galaxy s5 czyli na pewno na wiosnę 2014 (marzec – kwiecień). Znając politykę Samsunga tak właśnie będzie – KitKat jest z nowym TouchWizem (Samsung wspominał jakiś czas temu, że ich nakładka wymaga odświeżenia i to też właśnie ma miejsce). Mam nadzieję, że będzie dużo udoskonaleń względem poprzednika oczywiście nie kosztem lagów :):).
    Na pewno nie jest to finalny wygląd, tylko jakaś wersja rozwojowa.

    • http://smartfan.pl/ Noob

      Oczywiście, pod warunkiem, że Galaxy S5 zostanie faktycznie w tym terminie pokazany. Mam też nadzieję, że Samsung nieco poprawi wydajność TouchWiza, bo nie da się ukryć, że nie jest to szczyt programistycznego kunsztu :) Aplikacja mogłaby chodzić jednak szybciej.