Samsung-Galaxy-Note-Multi-View-0

Nowy Jelly Bean dla Galaxy Note z funkcją Multi-View

W sieci pojawił się film, demonstrujący zupełnie nowy ROM z Jelly Bean dla Samsunga Galaxy Note, wspierający funkcję Multi-View.

Samsung Galaxy Note - Multi-View-0

Na temat funkcji Multi-View mogliście usłyszeć podczas premiery Galaxy Note II. Nowa funkcjonalność pozwala na otworzenie kilku okienek z działającymi aplikacjami, i to na jednym ekranie (zupełnie tak, jak robimy to na naszych komputerach stacjonarnych/laptopach). Oczywiście okienka da się zmieniać, modyfikując np. ich wielkość, ukrywać, czy też zamieniać między sobą. Dzięki samsungowemu Multi-View, system Android uzyskał teraz nową funkcję, dzięki czemu można np. na podzielonym ekranie jednoczesne przeglądać pocztę i korzystać z Map Google, lub oglądać filmy na YouTube.

Wracając do Galaxy Note N7000 – ROM, który się dla niego pojawił ma numer N7000XXLS7 i aktualizuje smartblet do Android 4.1.2 oraz włącza funkcję Multi-View. Demonstrację firmware możecie obejrzeć na poniższym filmie. Niestety, ROM nie znalazł jeszcze swojego „dojścia” np. na forum XDA-developers. Jestem jednak pewny, iż nie potrwa to zbyt długo.

Gdyby ktoś nie wiedział, dla Galaxy Note już wyciekł oficjalny ROM z Jelly Bean w wersji beta (numer N7000XXLS2). Wprowadza on do urządzenia m.in. system 4.1.1, najnowszy TouchWiz oraz Air View (funkcję, dzięki której ekran smartfona wykrywa rysik jeszcze przed dotknięciem, co pozwala na operowanie „kursorem” dokładnie tak, jak np. myszką na ekranie komputera).

Niestety nie wiadomo, kiedy koreański producent ma zamiar oficjalnie wypuścić Jelly Bean dla Galaxy Note.

Źródło: SamMobile