Nowy Nexus 7

Nowy Nexus 7 – przedpremierowy unboxing

Google na 24 lipca zwołało konferencję prasową. To właśnie dzisiaj ma nastąpić m.in. prezentacja nowego Nexusa 7. Mimo tego, że do konferencji zostało jeszcze kilka godzin – my już teraz możemy zobaczyć pierwszy unboxing Nexusa 7 2.

Nowy Nexus 7

Dzisiejszy film potwierdza wygląd urządzenia, który widzieliśmy w ciągu kilku ostatnich dni. Nowy Nexus 7 (nazwa kodowa “Razor”) został również poddany testom w benchmarku, przez co wiemy, że jest wyposażony w chip Qualcomm Snapdragon S4 Pro z czterordzeniowym procesorem o taktowaniu 1.5GHz, 2GB RAM oraz 7-calowym ekranem o rozdzielczości 1920×1200 pikseli. Tablet działa oczywiście pod kontrolą systemu Android 4.3 Jelly Bean.

Na poniższym nagraniu wideo możecie sami zobaczyć, jak nowy Nexus 7 prezentuje się “na żywo” i jak działa jego OS. Prawda, że wygląda ładnie?

Z filmu tak naprawdę nie da się wywnioskować niczego nowego. Już dawno przecież wiemy, że urządzenie ma 5MP kamerę z tyłu, dwa głośniki obok portu micro USB oraz złącze słuchawkowe na górnej krawędzi obudowy. Szkoda tylko, że Asus nie zdecydował się na zainstalowanie głośników po dwóch, przeciwległych stronach urządzenia (jak to jest np. w smartfonie HTC One). Jestem pewien, że pozwoliłoby to na przyjemniejsze oglądanie filmów i grę na tym sprzęcie.

Pamiętajcie, że tablet oficjalnie zobaczymy właśnie dzisiaj. Wtedy też światło dzienne ujrzy system Android w wersji 4.3 Jelly Bean oraz smartfon Motorola Moto X. Relacja z tego wydarzenia będzie oczywiście dostępna na SmartFan.pl.

Źródło: AndroidPolice