TouchWiz – motywy

Nowy TouchWiz z możliwością zmiany motywu?

TouchWiz, czyli nakładka graficzna, którą doskonale znają posiadacze smartfonów Samsunga, jest bardzo często krytykowana ze względu na niewielkie możliwości personalizacji wyglądu oraz słabą optymalizację, która przekłada się na zachwiania w płynności działania, szczególnie na słabszych urządzeniach. Pojawiły się zdjęcia zwiastujące kilka ciekawych zmian w tej nakładce.

TouchWiz-motywy1

Dotarliśmy do zdjęć, które przedstawiają Samsunga Galaxy S5 wraz z systemem Android 5.0 Lollipop, na którym najprawdopodobniej widzimy najnowszą wersję wspomnianej wcześniej systemowej nakładki TouchWiz. W pierwszej kolejności rzuca się w oczy ekran z możliwością zmiany motywu, co pozwoli na dostosowanie ekranu głównego oraz interfejsu do własnych upodobań.

TouchWiz-motywy2

Co oprócz zmiany ikon oraz tapety oferuje owa funkcjonalność? Tego niestety jeszcze nie wiemy, jednak możemy mieć jedynie nadzieję, że południowokoreański producent zdecydował się na umożliwienie posiadaczom smartfonów ze swoim logiem dokonania bardziej zaawansowanej personalizacji wyglądu. Zauważalną zmianą względem starszej wersji jest również migracja przycisku funkcji S Finder do lewego górnego rogu ekranu oraz całkowite usunięcie przycisku Quick Connect. Taki zabieg pozwoli zaoszczędzić nieco miejsca w oknie powiadomień.

Posiadacze jakich smartfonów mogą wyczekiwać aktualizacji nakładki TouchWiz? Myślę, że trafi ona na tegoroczne modele Galaxy Alpha oraz tegoroczne i ubiegłoroczne modele z serii Galaxy S oraz Galaxy Note. Mam jednak nadzieję, że oprócz większych możliwości personalizacji wyglądu, nowy TouchWiz będzie także lepiej zoptymalizowany oraz poprawiona zostanie płynność jego działania. W tym momencie nie pozostaje nic innego jak tylko uzbroić się w cierpliwość i pilnie śledzić najbliższe doniesienia.