NVIDIA Tegra Note 7

NVIDIA Tegra Note 7 – nowy konkurent dla Nexusa 7

NVIDIA platformę Tegra Note 7 zaprezentowała niecałe dwa miesiące temu. Firma nie ma zamiaru bezpośrednio sprzedawać swojego produktu, a jedynie za pośrednictwem firm-partnerów. Tablet Tegra Note 7 w praktycznie niezmienionej postaci zapowiedziały już takie firmy, jak eVGA, PNY, Zotac oraz XOLO. Ile to urządzenie kosztuje i czy faktycznie jest godne uwagi?

NVIDIA Tegra Note 7

W sklepach można znaleźć całą masę niedrogich tabletów, jednak tylko niektóre z nich są tak naprawdę godne uwagi. W naszym kraju, w cenie poniżej 1000 zł niekwestionowanym liderem jest googlowski Nexus 7 (2013). Urządzenie dzięki doskonałemu ekranowi, dobrej specyfikacji, a w szczególności bezpośredniemu wsparciu Google – zyskało sobie całą rzeszę wielbicieli. Okazuje się, że tak dobry i tani sprzęt ma konkurencję w postaci tabletu Tegra Note 7.

Tablet firmy NVIDIA posiada 7″ ekran IPS o rozdzielczości 1280  x 800 pikseli, 1 GB RAM, 16 GB pamięci wewnętrznej, 4100 mAh baterię oraz oczywiście czterordzeniowy chip Tegra 4, taktowany częstotliwością 1.8 GHz (architektura 4 + 1). Do wykorzystania są też 5 i 0.3 MP kamery. Tablet działa na bazie systemu Android 4.2.2 Jelly Bean, który w późniejszym terminie będzie zaktualizowany do wersji 4.3 oraz 4.4.

Tym, co mocno odróżnia Tegra Note 7 od Nexusa 7, jest obecność rysika. Dzięki niemu możemy nie tylko wykonywać różnego rodzaju funkcje, ale także wykorzystywać pismo odręczne, rysować, tworzyć grafiki itp. Paleta możliwości użycia tego sprzętu jest wręcz nieograniczona.

Nie wiadomo jeszcze, czy któraś z partnerskich firm NVIDII zdecyduje się na wprowadzenie Tegra Note 7 także do Europy. W tej chwili sprzęt można już zamawiać w przedsprzedaży na terenie USA, w cenie 199$, czyli zaledwie 625 zł. Pierwsze wysyłki tabletu są przewidziane na 12 listopada.

Poniżej na zaostrzenie apetytu możecie obejrzeć dwa filmy – pierwszy ukazuje możliwości rysika, a drugi ogólnie prezentuje tablet Tegra Note 7.

Źródło


  • Kamil

    Syf to jest windows, a nie android.
    Windows = wieeele lat doświadczeń i zero wyciągniętych wniosków. Android = rozwój w stronę użytkownika, mimo krótkiego stażu + otwartość.

  • Nazir

    Nowy tablet przewiduję już kupić tylko z MS Windows’8.1 ,
    Za androsyf już dziękuję , jeden bubel mi wystarczy :(