NVIDIA Phoenix – przód

NVIDIA zaprezentowała referencyjny smartfon z chipem Tegra 4i

NVIDIA obiecuje, że urządzenia wyposażone w chipset Tegra 4i, zapewnią doskonałą wydajność oraz obsługę sieci LTE. Pierwsze smartfony wyposażone w tą platformę powinny pojawić się dopiero na początku przyszłego roku. Mimo wszystko, już teraz NVIDIA zaprezentowała pierwsze, referencyjne urządzenie, wyposażone w ten chipset.

NVIDIA Phoenix - przód

Pewnie wielu z Was zastanawia się, czym w ogóle są urządzenia referencyjne? Już tłumaczę, że to tak naprawdę jednostki prototypowe, które mają pokazać producentom działanie urządzenia (w tym przypadku układu Tegra 4i) i zachęcić ich do produkcji czegoś podobnego.

Smartfon, który widzicie na niniejszych fotografiach, to NVIDIA Phoenix. Napis “brand” na tylnej obudowie to tak naprawdę miejsce na logo, np. któregoś z operatorów (gdyby zdecydował się na jego produkcję). Jak wyglądają dane techniczne Phoenix’a? Słuchawka może pochwalić się naprawdę “kozacką” specyfikacją. Zamontowano w niej 4.8” ekran 720p, 13MP kamerę oraz oczywiście układ Tegra 4i, wspierany przez 1GB LPDDR2 RAM. Pamięć smartfona, w zależności od wariantu, ma wynieść 8 / 16 / 32GB, natomiast system operacyjny stanowi tu Android w wersji 4.2.1 Jelly Bean.

Najfajniej wygląda jednak cena tego urządzenia. Według firmy NVIDIA, Phoenix może być sprzedawany w kwocie od 300 do 400$ (980 – 1310 zł). Inne smartfony oparte o chipset Tegra 4i, które pojawią się w przyszłym roku, mają być jeszcze tańsze, a ich ceny zaczynać się od 200$ (ok. 650 zł).

Źródło: AnandTech