Intel Obsidian UI dla Tizen

Obsidian UI dla Tizen: pierwsze zdjęcia i wideo ukazujące tizenowski interfejs Intela

Tizen to system operacyjny kojarzony głównie z Samsungiem, który był w zasadzie jedyną firmą, posiadającą działające urządzenia oparte o ten OS. Okazuje się jednak, że Intel także posiada swoje urządzenie referencyjne, którego nazwa kodowa to Josephine. To jednak nie wszystko, bo Intel zbudował także własny interfejs dla systemu Tizen, Obsidian UI.

Intel Obsidian UI dla Tizen

Samsung podczas tegorocznego MWC pokazywał swój tizenowy smartfon, który dysponował UI koreańskiego producenta, wyglądem bardzo zbliżonym do tego, co znamy z Androida i TouchWiz. Intel ze swoim Obsidian UI postanowił nieco odejść od schematu i pokazać coś nowego.

Intel Obsidian UI dla Tizen - nowy komentarz

Jak sami możecie zobaczyć na zrzutach ekranu, zarówno ikony, jak i powiadomienia oraz widgety – mają kształt diamentu.

Intel Obsidian UI dla Tizen - klawiatura

Co ciekawe, na screenach widać także całą masę popularnych aplikacji, jak Skype, Flickr, Twitter, Facebook a nawet Google Drive (Dysk Google). Nie wiemy jednak, czy pokazane tu aplikacje działają, czy są to jedynie puste ikonki, pełniące rolę „wypełniacza” listingu.

Intel Obsidian UI dla Tizen - grupowanie aplikacji

Na koniec zostawiłem dla was nagranie wideo, które najprawdopodobniej obrazuje bardzo starą wersję Obsidian UI (film został wypuszczony do internetu w czerwcu zeszłego roku). Film ukazuje ikony skrótów, które pierwotnie mają klasyczny, kwadratowy kształt – i dopiero dla zwrócenia uwagi obracają się o 45°.

Dla porównania na koniec możecie jeszcze obejrzeć nagranie, prezentujące smartfon Samsunga oparty o Tizen z zainstalowanym jego własnym UI.

Który z nich według was wypada lepiej? Według mnie Obsidian UI jest dużo bardziej interesujący, bo oferuje pewien „powiew świeżości” i tak naprawdę niczego nie naśladuje.