Sony-Ericsson-Xperie-rozne

Odblokowanie bootloadera Sony Ericsson będzie możliwe w ciągu kilku tygodni

Nieco ponad tydzień temu pisałem o tym, że SE planuje umożliwić odblokowywanie bootloaderów w niektórych swoich urządzeniach. Okazuje się, że może to być możliwe już wkrótce.

Sony Ericsson - Xperie

Przedstawiciel Sony Ericsson – Karl-Johan Dahlström oświadczył, iż „w ciągu kilku tygodni” będzie już możliwe odblokowywanie bootloadera w niektórych modelach smartfonów SE. Oczywiście, jak pisałem zresztą w poprzednim artykule – ta czynność wymaga braku blokady SIM, oraz spowoduje utratę gwarancji. Mimo wszystko chętnych nie powinno brakować, dobrze wiedzieć, że SE nie traktuje swoich konsumentów jako bezmózgich istot, co czyni Motorola i zaczyna papugować HTC.

Po co odblokowywać bootloader swojego SE? A no po to, aby móc wgrywać nieoficjalne ROMy, pochodzące od domorosłych programistów, które zazwyczaj są dużo szybsze i „czystsze”, niż ROMy oficjalne.

Co będzie trzeba zrobić, aby odblokować bootloader swojego smartfona? Wystarczy ściągnąć oprogramowanie Android Fastboot, podłączyć telefon do komputera i wpisać swój indywidualny kod. Jak uzyskać kod? Trzeba wejść na stronę SE i w odpowiednim formularzu wpisać swój nr IMEI, po tej czynności, jeśli wszystko będzie ok – dostaniemy nasz kod odblokowujący.

Źródło: Xperia Blog