F1Android

Oficjalna aplikacja Formuły 1 wkrótce na iOS i Android

Jeśli jesteś fanem Formuły 1, to na pewno ucieszysz się z faktu, że powstanie oficjalny program F1 na zbliżający się sezon.

F1Android

Program nie jest oczywiście grą, pozwala na śledzenie aktualnych wyników i statystyk każdego kierowcy, oraz teamu – a wszystko to na żywo w trakcie trwania sesji wyścigowych. Będzie można nawet obserwować takie dane, jak temperatura toru, ciśnienie atmosferyczne, opady deszczu i prędkość wiatru. Dostępne mają być też aktualne rankingi, terminarz wyścigów, tabele czasowe itp.

Posiadacze smartfonów iPhone zostali wyróżnieni – ich wersja programu będzie dostarczała dodatkowo newsy, klasyfikacje i wyniki już przed rozpoczęciem każdej sesji. Funkcja dostępna wstępnie tylko dla iPhone – w niedługim czasie pojawi się w wersji na Android.

Aplikacja ma być wkrótce dostępna za darmo, dla wszystkich użytkowników zarejestrowanych na oficjalnej stronie F1 (więcej informacji w źródle).

Szkoda tylko, że pewnie w tym sezonie zabraknie Roberta Kubicy na torach F1. Mam nadzieję, że Kubica szybko wróci na tor, i będziemy mogli też śledzić jego wyniki w aplikacji Formuły 1.

Źródło: formula1.com