Sony Xperia ZL

Oficjalne zdjęcia smartfonów Sony Xperia Z (Yuga) i Xperia ZL (Odin) już w sieci

Rok 2012 już za nami, a Sony szykuje się do premiery swoich dwóch, nowych smartfonów. Do sieci przedostały się oficjalne zdjęcia słuchawek Xperia Z (Yuga) i Xperia ZL (Odin).

Sony Xperia Z

Sony Xperia Z

Zdjęcia, które możecie oglądać w niniejszym artykule, pochodzą z oficjalnej strony Sony (SonyMobile.com), więc tym razem możemy mieć pewność, że tak właśnie będą wyglądać te dwa smartfony, i że nie jest to „fake”. Dzięki przeciekowi potwierdziły się także nazwy handlowe tych urządzeń. Model Yuga będzie sprzedawany jako Xperia Z, natomiast Odin jako Xperia ZL.

Sony Xperia ZL

Sony Xperia ZL

Jeśli chodzi o specyfikację obydwu urządzeń, na temat modelu Xperia Z wiemy znacznie więcej, niż o Xperii ZL. Xperia Z pojawi się na rynku z 5-calowym ekranem 1080p, czterordzeniowym chipsetem Qualcomm APQ8064 Snapdragon S4 Pro oraz 12 MP kamerą (z dedykowanym przyciskiem). System w smartfonie to Android 4.1 Jelly Bean. Urządzenie będzie opatrzone certyfikatem IP57, stanowiącym o jego kurzo- i wodoszczelności.

Jeśli chodzi o model Xperia ZL, będzie on nieco grubszy i cięższy od Z, a jego odbudowę ma stanowić jedna bryła, tzw. „unibody”. Jeśli chodzi o tył urządzenia, w modelu Xperia Z będzie to połyskliwy plastik, natomiast z XL wzorzyste i chropowate tworzywo sztuczne – zdecydowanie bardziej odporne na odciski palców. Gdy dobrze się przyjrzycie zdjęciu Xperii ZL to zobaczycie, że kamera do rozmów wideo w tym smartfonie została umieszczona w jego prawym, dolnym rogu. Jest to dość niecodzienne rozwiązanie, jednak spotykane wcześniej (np. w Nokii N9). Podobnie jak Xperia Z, model ZL także ma certyfikat IP57.

Obydwa smartfony zostaną zaprezentowane na specjalnej konferencji, którą Sony zaplanowało już na 7 stycznia.

Źródło: SonyMobile.com