HTC One – Android 4.3 – informacja o aktualizacji

Oficjalny Android 4.3 dla HTC One trafił do sieci (aktualizacja)

Na forum XDA-Developers ukazała się oficjalna, ale wciąż testowa wersja Androida 4.3 dla międzynarodowej wersji HTC One. Nowy firmware został oznaczony numerem 3.09.401.1.

HTC One

Niestety użytkownik LlabTooFer, który posiada ROM nie opublikował jeszcze jego oryginalnej, nietkniętej wersji (ma to zrobić 28 sierpnia), tylko zmodyfikowany przez siebie, „gotowany” ROM oparty o ten nowy firmware.

Co nowego znajdziemy w tym oprogramowaniu? Podstawową rzeczą, która pewnie zdziwi wiele osób jest nakładka Sense, która nadal jest w wersji 5.0. Nie wiadomo dlaczego HTC nie zastosowało tutaj wersji 5.5, być może w finalnym ROM’ie będzie on już dostępny.

Oprócz Sense tajwański producent wprowadził możliwość używania własnej muzyki w filmikach „video highlight”. Sense używa teraz także rytmu muzyki aby zmieniać obrazki. Inne nowinki to nowy menadżer zadań oraz nowe skróty do interfejsu zużycia danych pakietowych.

Pamiętajcie proszę, że oprogramowanie o którym tu mowa nie zostało jeszcze przez HTC ukończone. Jest to wersja testowa, która może zawierać całkiem sporo błędów. Od tego wariantu do finalnej wersji może pojawić się jeszcze kilka takich ROM’ów, wprowadzających różne poprawki. Jeśli jednak ktoś chce przetestować ten nowy soft, niech skorzysta z linka źródłowego i wejdzie na forum XDA-Developers. Tam znajdują się wszystkie niezbędne pliki oraz instrukcje, jak zainstalować firmware. Przypominam, że instalacja takiego oprogramowania może się dla Was zakończyć fatalnie – uwaleniem HTC One i utratą gwarancji. Róbcie to więc z wielką rozwagą.

Aktualizacja: Szef amerykańskiego oddziału HTC, Jason Mackenzie podał kilka informacji na temat aktualizacji One do Androida 4.3. Według niego upgrade dotrze do użytkowników tego smartfona zgodnie z planem, czyli jeszcze pod koniec tego miesiąca. Informacja dotyczy podobno nie tylko amerykańskich egzemplarzy One, ale również tych europejskich.

Aktualizacja: Tajwańscy właściciele modelu One już zgłaszają, że dostali upgrade do Androida 4.3 Jelly Bean. Wersja dla pozostałych regionów świata powinna być gotowa lada chwila.

Aktualizacja: Dzisiaj pierwsi użytkownicy, którzy nie mieszkają na terenie Tajwanu zgłaszają, że otrzymali informację o dostępności upgrade do Andka 4.3. Wersja softu nosi numer 3.22.1540.1. Jeśli ktoś, kto kupił One z polskiej dystrybucji już otrzymał takie powiadomienie i zaktualizował swojego smartfona, niech koniecznie o tym napisze w komentarzu.

HTC One - Android 4.3 - informacja o aktualizacji

Aktualizacja: Jak sami możecie wywnioskować z komentarzy pod artykułem, także i w Polsce HTC rozpoczęło udostępnianie aktualizacji do Androida 4.3 Jelly Bean. Jeśli już zainstalowaliście ten nowy upgrade, to nie krępujcie się i opiszcie swoje wrażenia za pomocą komentarza.

Źródło: XDA-Developers


 • Peter

  Mam Htc One z play, ale bez brandu i aktualizację dostałem 3 dni temu, system działa sprawnie i dodano kilka udogodnień.

 • Rafał

  moj htc one wlasnie dostal aktualizacje jednak nie wiem czy była dostepna od dzis czy od wczoraj,bo dzis dopiero sprawdziłem czy moge go zaktualizowac

 • mirek

  już mam

 • michal

  Juz jest dostepna wlasnie sciagam.

 • Bruce

  Jeszcze nie dostałem aktualizacji, ale posiadam informację, że aktualizacja do 4.3 dla One (Brand Play) ma się pojawić w listopadzie. Nic innego nie wiem.

 • Triangullar

  Ja posiadam HTC One z polskiej dystrybucji nie brandowany żadną siecią a aktualizacji do andka 4.3 jeszcze nie otrzymałem.

 • John

  Jestem bardzo blisko bo w Niemczech ale żadna aktualizacja nie jest dla mnie dostępna niestety. Zostaje dalej czekać.