Sony-Xperia-SL-0

Oficjalny debiut Sony Xperia SL

Sony oficjalnie zaprezentowało nieco ulepszoną wersję Xperii S – model Xperia SL.

Sony Xperia SL

Sony Xperię SL mogliśmy już tak naprawdę zobaczyć wcześniej – a to dzięki przeciekowi z indonezyjskiego ministerstwa informacji i technologii. Przeciek ten najwyraźniej przyśpieszył premierę urządzenia, gdyż wszyscy zakładali, iż zobaczymy je dopiero na niemieckich targach IFA 2012. Cóż więc nowego w Xperii SL?

Sony Xperia SL

Tak naprawdę Xperia SL nie za bardzo zasługuje na miano nowego modelu. Jedyną zmianą, jaką zastosowało Sony w stosunku do pierwowzoru – jest podkręcony procesor. Zamiast oryginalnego 1.5GHz mamy tutaj CPU o „zawrotnej” prędkości 1.7GHz. Podobny efekt moglibyśmy sami osiągnąć, stosując oprogramowanie do podkręcania procesora telefonu.

Sony Xperia SL

Urządzenie ma 32GB wbudowanej pamięci wewnętrznej (której nie można poszerzyć kartą microSD), 1GB RAM, GPU Adreno 220, 4.3-calowy ekran Bravia o rozdziałce HD oraz 12MP i 1.3MP kamery. Jeśli chodzi o łączność, mamy tu czterozakresowe 3G (14.4MBps), Wi-Fi, GPS, Bluetooth, microUSB i microHDMI. Całość mierzy i waży tyle samo, co Xperia S – czyli 128.0×64.0x10.6mm i 144g. W odróżnieniu od swojego pierwowzoru – Xperia SL będzie sprzedawana także w kobiecym, różowym kolorze.

Japoński producent niestety nie ujawnił, kiedy smartfon trafi do sprzedaży ani jaka będzie jego cena. Możemy się spodziewać, iż te szczegóły zostaną ujawnione 29 sierpnia – na IFA 2012.

Aktualizacja: Smartfon jest w tej chwili dostępny na terenie USA oraz w ofercie przedsprzedażowej w Niemczech (cena to 599 euro, czyli jakieś 2500 zł). Niestety, nadal nie wiadomo czy i kiedy urządzenie pojawi się w Polsce.

Źródło: GSMArena