Oil Rush 3D

Oil Rush 3D – mobilna strategia z piękną grafiką od przyszłego miesiąca dostępna na Android

Już w przyszłym miesiącu wszyscy (no prawie wszyscy) posiadacze urządzeń z systemem Android, będą mogli ściągnąć z Google Play nową grę strategiczną. Oil Rush 3D, bo tak nazywa się ten tytuł – ma piękną grafikę i niestety duże wymagania sprzętowe.

Oil Rush 3D

Oil Rush to gra, która swoją premierę na komputery stacjonarne miała 25 stycznia zeszłego roku. Rozgrywka toczy się w postapokaliptycznym świecie, który prawie w całości został pokryty przez lód i oceany. W tej straszliwej rzeczywistości najcenniejszym dobrem jest ropa naftowa, która zapewnia przeżycie – i dlatego jest przez wszystkich pożądana.

Oil Rush 3D

Gra Oil Rush to klasyczny „tower defense”, w którym naszym zadaniem jest jak najsilniejsze i najszybsze obwarowanie naszej pozycji, aby wróg nie zdołał się przedostać. Fabuła nie jest niestety zbyt mocną stroną Oil Rush, gdyż nie wpływa znacząco na nasze poczynania, a stanowi jedynie tło dla rozgrywki.

Oil Rush 3D

Gra do generowania obrazu wykorzystuje silnik UNIGINE (używany także na platformach Windows, Linux, Mac, iOS oraz PS3), który tworzy piękną i rzadko spotykaną w grach mobilnych grafikę 3D.

Niestety, przez pierwsze 6 miesięcy od premiery, tytuł będzie dostępny wyłącznie dla tych urządzeń, które są wyposażone w chipset Snapdragon S4 (MSM8960, APQ8064 oraz MPQ8064). Wygląda więc na to, że producenta gry najwyraźniej podkupił Qualcomm, który jest twórcą Snapdragonów. Całe szczęście firma UNIGINE „nie ściemnia”, że gra została  zoptymalizowana pod te układy ze względu na dobro użytkownika i wydajność (jak to miało kiedyś miejsce w przypadku Nvidii i ich Tegry 2).

Oil Rush 3D

Niestety w tej chwili jeszcze nie wiadomo, ile Oil Rush 3D będzie na Google Play kosztować. Dzięki temu tytułowi widać jednak, jak bardzo gry mobilne zaczynają dościgać tytuły dedykowane stacjonarnym komputerom i konsolom. Osobiście mam nadzieję, że wkrótce naszymi pełnowartościowymi konsolami do gier (co zresztą już się po części dzieje) – będą smartfony, na których odpalimy nie tylko proste gry, ale także bardzo zaawansowane tytuły, jak Skyrim lub Wiedźmin.

Źródło: UNIGINE Corp.