OmniVision ov2724

OmniVision prezentuje OV2724, czyli najmniejszy na świecie chip kamery Full HD

Firma OmniVision oficjalnie zaprezentowała swój najnowszy produkt, czyli najmniejszy na świecie chip Full HD. Został on zaprojektowany specjalnie z myślą o przednich kamerach do smartfonów, tabletów oraz ultrabooków.

OmniVision ov2724

OV2724 jest w stanie przechwycić wideo 1080p z prędkością 60 klatek na sekundę, w dodatku z wysoką czułością i dużym zakresem dynamicznym (HDR). Cały moduł kamery mieści się na płytce, o wielkości zaledwie 5 x 5 x 3.5 mm, co czyni go idealnym kandydatem, do roli kamerki wideorozmów.

OmniVision OV2724 został zbudowany na bazie 1.34-mikronowej architektury piksela OmniBSI-2. Według producenta, w prostej linii przełoży się to na zmniejszenie szumów przechwytywanego obrazu oraz jego lepszą ostrość.

Piksel OmniBSI-2

Piksel OmniBSI-2.

Jeśli już zagłębiamy się w mało zrozumiałe parametry techniczne, to wspomnę jeszcze, że OV2724 ma podwójny interfejs MIPI-lane. Chip powinien wejść do masowej produkcji w trzecim kwartale tego roku. Nie spodziewajmy się więc, że w tym roku zobaczymy pierwsze urządzenia wyposażone w OV2724 – a szkoda.

Źródło: Engadget