Google One Today

One Today – Google filantropem

Google może być dumne z wielu swoich projektów, jednak teraz do tej listy dorzucono kolejną pozycję. One Today to nowa aplikacja, która za sprawą Google i indywidualnych darczyńców, ma uczynić świat dużo lepszym.

Google One Today

Założenie One Today jest bardzo proste. Dzięki programowi, każdy może przekazać wybranej organizacji non-profit równowartość 1$ (to maksymalna kwota, jaką możemy dziennie wydać). One Today codziennie pokazuje nam nowy projekt, na który możemy wydać kasę. Gama dostępnych, charytatywnych przedsięwzięć jest bardzo szeroka – począwszy od ratowania nosorożców, poprzez sadzenie drzew w Kenii, a skończywszy na edukacji dzieci z Laosu. Warto dodać, że aplikacja jest częścią większej działalności filantropijnej Google, prowadzonej pod nazwą „Google for Nonprofits„. W zasadzie każda organizacja non-profit może się tam zarejestrować i liczyć na wsparcie finansowe.

Google One Today - nosorożce

Kiedy One Today oficjalnie wystartuje, będzie dostępne na platformy Android, iOS, Windows Phone oraz BlackBerry. W tej chwili możliwość skorzystania z aplikacji mają jedynie posiadacze urządzeń z systemem Android. Aby jednak się do niej dostać, potrzebne jest specjalne zaproszenie, które możecie uzyskać tutaj.

Przypominam także, że do działalności charytatywnej w naszym kraju nie potrzebujecie nawet żadnej aplikacji. Nie musicie nawet wydawać pieniędzy. Wystarczy, że na zeznaniu podatkowym zaznaczycie, której polskiej organizacji dobroczynnej chcecie przekazać 1% swojego podatku. To nic Was nie kosztuje, a może przynieść wiele korzyści. Jeśli więc ktoś jeszcze nie zdążył rozliczyć PITa, to niech skorzysta z tej możliwości.

Źródło: Google