Alcatel One Touch Idol X

Alcatel One Touch Idol X – Android 4.2 i 5″ ekran 1080p

Alcatel One Touch Idol X to chyba jedno z najciekawszych urządzeń, jakie do tej pory zaprezentowano na Mobile World Congress. Idol X to smartfon z systemem Android 4.2 i 5-calowym ekranem Full HD.

Alcatel One Touch Idol X

Alcatel One Touch Idol X

Huawei może się schować ze swoim 4.7-calowym Ascend P2. Francuski producent, firma Alcatel zaczyna na androidwym rynku mocno się rozkręcać. Pokazany w Barcelonie One Touch (OT) Idol X, to słuchawka z 5-calowym ekranem 1080p, systemem Android 4.2 (praktycznie bez żadnych, producenckich dodatków), 1.2 GHz, czterordzeniowym CPU, 16 GB pamięci masowej, slotem na microSD i 13 MP kamerą (dostępny będzie też wariant z 8 MP aparatem). Ogniwo zasilające stanowi tu 2,000 mAh akumulator.

Alcatel One Touch Idol X

Pomimo mocnej specyfikacji, urządzenie może się poszczycić bardzo smukłą obudową. Według producenta, One Touch Idol X mierzy zaledwie 7.1 mm grubości. Design i kolorystyka przypomina nieco produkty Nokii – mamy tu „żarówiaste” kolory, a ekran zajmuje praktycznie całą powierzchnię przedniego panelu.

Smartfon nie ma łączności LTE (co sugeruje, że pojawi się także w naszym kraju). Znajdziemy tu za to 42 Mbps HSPA+, czterozakresowe GSM i dwuzakresowe UMTS. W sprzedaży będą dostępne warianty zarówno z single, jak i dual SIM.

Francuski producent niestety nie ujawnił ceny i daty dostępności smartfonu. Dla zaciekawionych modelem One Touch Idol X, pod spodem umieszczam film autorstwa portalu Engadget, prezentujący te nowe urządzenie.

Źródło: Engadget


  • Nazir

    Za 1000 zł. bym kupił taki smartfon już jutro