OnePlus One – front 2

OnePlus One: specyfikacja oraz zdjęcia pojawiły się w sieci

OnePlus One to smartfon, który ma zostać oficjalnie zaprezentowany za kilka dni. Niestety (chociaż dla nas to w zasadzie lepiej) producentowi nie udało się dotrzymać tajemnicy do końca, bo w sieci pojawiła się cała masa nowych informacji, dotyczących One.

OnePlus One

 

Specyfikacja

Zacznijmy od jednej z najważniejszych rzeczy, która nas wszystkich interesuje, czyli specyfikacji OnePlus One. Wiemy już, że smartfon będzie wyposażony w 2.5 GHz, czterordzeniowy chipset Snapdragon 801, 3 GB RAM-u oraz 5.5″ ekran 1080p, wyprodukowany przez japońską firmę JDI.

OnePlus One - front

Smartfon zasili bateria, której pojemność wyniesie 3100 mAh. OnePlus chwali się podobno, że zastosowało w akumulatorku specjalną technologię, która pozwoli znacząco wydłużyć czas między ładowaniami.

OnePlus One - front 2

Jeśli chodzi o kamerkę, ma tu być 13 MP aparat z sensorem Sony Exmor IMX214 oraz 6-elementowym obiektywem o światłosile f/2.0. Całość „doprawi” podwójny flesz LED.

OnePlus One - tył

OnePlus One ma się pojawić w wersjach z 16 GB i 64 GB pamięci wewnętrznej. Jako system zastosowano tutaj opartego o Android 4.4 KitKat – CyanogenMod 11S.

OnePlus One - środek

W kwestii gabarytów, smartfon ma mierzyć 152.9 x 75.9 x 8.9 mm i ważyć 160 gramów.

OnePlus One - zestawienie

Stylowe pokrywy na baterię

Wśród zdjęć urządzenia pojawiło się także jedno, ukazujące całą gamę wymiennych, tylnych pokryw na baterię. Jak sami widzicie, będzie tego sporo. Do dyspozycji dostaniemy więc m.in. pokrywy drewniane, jeansową oraz te, stworzone z innych tekstyliów.

OnePlus One - nakładki

Niestety nie jestem w stanie powiedzieć, czy pokrywy będą faktycznie zrobione np. z prawdziwego drewna, czy będą to jedynie plastikowe nakładki z odpowiednim nadrukiem. Co istotne, pomimo wymiennych pokryw na baterię, sam akumulatorek nie będzie w OnePlus One wymienny.

Akcesoria

Zdjęcia ukazują także stylowy klucz do wysuwania tacki na kartę SIM oraz dziwny kabel USB, który jednocześnie ma posiadać applowski wtyk Lightning.

Taki zestaw budzi obawy, że One będzie wyposażony w złącze Lightning. Z drugiej jednak strony, jest to według mnie bardzo mało prawdopodobne.

CyanogenMod 11S

OnePlus One działa na bazie specjalnej wersji popularnego CyanogenMod 11. Dodane na końcu „S” ma zapewne zaznaczyć unikatowy charakter Cyana dla tego smartfona.

Jak sami możecie zobaczyć, w odróżnieniu od klasycznego CyanogenMod 11, jego specjalne wydanie zawiera dedykowany dla One launcher, zestaw ikon, styl oraz ekran blokowania.

Kamera

Do internetu wyciekły także fotografie, wykonane za pomocą OnePlus One. Zdjęcia według mnie wyglądają naprawdę dobrze. Spore wrażenie robią te, zrobione w nocy. Widać na nich, że ilość szumów produkowanych przez 13 MP sensor jest niewielka, a ilość detali jest więcej niż zadowalająca.

Dostępność

Z poprzednich, oficjalnych informacji wiemy już, że smartfon będzie sprzedawany w Europie. Szkoda tylko, że wśród państw, które go dostaną – nie ma Polski. Co z ceną? Ma ona wynieść około 350€, czyli około 1465 zł.

Przypominam, że oficjalny debiut OnePlus One odbędzie się 23 kwietnia, wtedy również poznamy wszystkie szczegóły dotyczące tego urządzenia.