Samsung Samsung Gear 2

Nowe inteligentne zegarki Samsunga – oparte o Tizen Gear 2 oraz Gear 2 Neo

Samsung tuż przed targami Mobile Word Congress pokazał swoje dwa nowe, inteligentne zegarki – modele Gear 2 oraz Gear 2 Neo. Co chyba nikogo nie zmartwi, w nazwach tych sprzętów zabrakło przedrostka Galaxy. Koreański gigant postanowił także zamiast o system Android, oprzeć swoje smartwatche o Tizen.

Samsung Gear 2

Samsung Gear 2

Pierwszy z zegarków, czyli Gear 2 – posiada 1.63″ ekran Super AMOLED o rozdzielczości 320 x 320 pikseli oraz dwurdzeniowy procesor taktowany zegarem od 800 MHz do 1 GHz. W porównaniu do zaprezentowanego w zeszłym roku Galaxy Gear, Gear 2 posiada znacznie szerszy pakiet sensorów monitorujących nasze zdrowie, wliczając m.in. pulsometr. Zegarek ma też port podczerwieni, dzięki czemu będziemy mogli używać go np. jako pilota do telewizora.

Co z baterią? Jest to 300 mAh akumulator, który w porównaniu z Galaxy Gear zmalał o 15 mAh. To trochę martwiący aspekt, ponieważ główną bolączką poprzednika Gear 2 był właśnie słaby czas działania na jednym ładowaniu. Miejmy nadzieję, że Tizen będzie lepiej zoptymalizowany niż Android a tym samym mniej prądożerny. Jeśli chodzi o kamerę, mamy tu 2 MP sensor.

Samsung Gear 2 Neo

Samsung Gear 2 Neo

Drugi smartwach, Samsung Gear 2 Neo – ma w zasadzie taką samą specyfikację co Gear, jednak został pozbawiony 2 MP kamery, ale dzięki temu jego waga wynosi zaledwie 55 gramów. W odróżnieniu od poprzedniego modelu, Neo ma certyfikat IP67, czyli jest sprzętem całkowicie wodoszczelnym (według mnie w zegarkach typu smartwach powinien to być standard). Obydwa zegarki będą dostępne w sprzedaży począwszy od kwietnia. Cena urządzeń nie została jeszcze ujawniona.