Opera Max

Opera Max zadba o Twój limit transferu danych

Mobile World Congress to targi, na których oprócz producentów smartfonów i innych urządzeń mobilnych konferencje przeprowadzają także czołowi producenci oprogramowania, z którego korzystamy na swoich telefonach niemal każdego dnia. Twórcy jednej z najpopularniejszych przeglądarek internetowych pokazali w Hiszpanii bardzo użyteczną aplikację o nazwie Opera Max.

Opera Max

Do czego więc może się nam przydać taki program? Jego jedynym celem jest minimalizowanie zużycia transferu danych mobilnych. Zanim konkretne dane trafią do użytkowników końcowych są skutecznie kompresowane na serwerach Opery. Aplikacja przybliży nam, ile danych wykorzystują zainstalowane programy oraz w jaki sposób tego dokonują. Opera Max umożliwia także wykonanie podsumowania, które zawierać będzie zestawienie ilości zaoszczędzonego transferu.

Istnieje już produkt, który stosuje podobne rozwiązanie, a jest nim Opera Mini, jednak taki proces wykorzystywany jest oczywiście jedynie przy „zmniejszaniu wagi” stron internetowych. Opera Max dokonuje także kompresji między innymi materiałów wideo oraz zdjęć prezentowanych w niemal wszystkich aplikacjach zainstalowanych na naszych telefonach.

Opera Max - screenshot

Jeśli tylko nie jesteście zwolennikami jak najlepszej jakości filmów oraz zdjęć możecie zainteresować się tym bardzo prostym w obsłudze programem – co ważne – dostępnym w chwili obecnej jedynie dla telefonów z Androidem. Według producenta jest on w stanie zmniejszyć zużycie transferu danych nawet o ponad 50% i w dużym stopniu przyczynić się do zmniejszenia kosztów, jakie niesie za sobą korzystanie przez nas z mobilnego internetu. Link do pobrania Opery Max znajduje się w źródle tego tekstu.