Oppo 3007 – przód

Oppo 3007 pojawił się w TENAA

Końcem ubiegłego miesiąca chińskie Oppo zaprezentowało dwa bardzo ciekawe smartfony i wydawać by się mogło, że do końca tego roku nie pojawią się już żadne informacje o nowych urządzeniach tej firmy. Nic bardziej mylnego, gdyż dotarły do nas bardzo ciekawe informacje o niezaprezentowanym jeszcze produkcie.

Oppo_3007_1

Na stronie internetowej chińskiego urzędu TENAA pojawił się najprawdopodobniej tańszy wariant mocarnego Oppo Find 7 o tajemniczej nazwie Oppo 3007. Według zgromadzonych informacji, na froncie smartfona znajdziemy ekran IPS o przekątnej 4,7” i o rozdzielczości 720p. Poza tym, specyfikacja obejmuje również czterordzeniowy chipset taktowany z częstotliwością 1,2 GHz, który otrzymuje wsparcie ze strony 1 GB pamięci operacyjnej RAM.

Oppo_3007_tyl

Kwestia zamontowanych kamer wygląda następująco – znajdziemy tutaj główną kamerę o rozdzielczości 8 MPix oraz przednią o rozdzielczości 5 MPix. Niestety według danych pochodzących ze strony urzędu TENAA, tylna kamera będzie w stanie nagrać wideo w maksymalnej rozdzielczości 720p, co jak na dzisiejsze standardy wydaje się być „lekkim” minusem. Charakteru temu smartfonowi dodaje bez wątpienia bardzo ciekawa tekstura tylnej klapki oraz zielony pasek na samym dole przedniej części obudowy. Tuż nad nim znajdziemy charakterystyczne dla Oppo przyciski ułatwiające obsługę urządzenia.

Oppo 3007 pracuje ponoć w oparciu o system Android w wersji 4.4.4 KitKat, mierzy dokładnie 137.6 x 68.8 x 8.95 milimetrów oraz waży 126 gramów. Jak wiemy, końcem października Oppo zaprezentowało dwa ciekawe smartfony – model Oppo N3 oraz Oppo R5, dlatego nie sądzę, że doczekamy się oficjalnego debiutu opisywanego w tym tekście urządzenia jeszcze przed zbliżającymi się świętami. Całkiem prawdopodobne, że chiński producent pokaże światu model 3007 już w 2015 roku.