Opp Find 5

Oppo Find 5 z 5″ ekranem 1080p i chipem S4 Pro został oficjalnie zaprezentowany

Chiński producent smartfonów, firma Oppo – zaprezentowała swój najnowszy produkt, model Find 5.

Opp Find 5

Na temat Oppo Find 5 wcześniej już sporo słyszeliśmy. Teraz nareszcie możemy zobaczyć, jak wygląda oficjalna specyfikacja tego urządzenia.

Według producenta, Find 5 ma 5-calowy ekran IPS 1080p (441 ppi) oraz czterordzeniowy chipset Qualcomm S4 Pro (procesor Krait 1.5 GHz, grafika Adreno 320 i 2 GB RAM). Najsłabszym aspektem smartfona, jest jego pamięć wewnętrzna. Chińczycy zdecydowali się zastosować tu zaledwie 16 GB pamięci masowej, której nie można rozszerzyć kartą microSD, gdyż urządzenie nie posiada nań odpowiedniego slotu.

Aparat w Oppo Find 5 stanowi 13 MP przetwornik, wzbogacony obiektywem o jasności f/2.2. Co ciekawe, smartfon potrafi nagrywać filmy z prędkością aż 120 fps. Producent nie zapomniał oczywiście o 1.9 MP kamerce do rozmów wideo.

Jeśli chodzi o łączność, mamy to czterozakresowe 3G/HSPA i GSM/GPRS/EDGE, zabrakło za to LTE. Za nawigację i łączność na małą odległość odpowiada Wi-Fi, Bluetooth, GPS oraz port USB.

Urządzenie napędza Android w wersji 4.1 Jelly Bean i zasila 2,500 mAh, niewymienialny akumulator. Przednią ramkę w urządzeniu zrobiono ze stali, na której wytworzenie potrzeba podobno aż 4 godzin.

Find 5 do sklepów (na wybranych rynkach) trafi na początku przyszłego roku. Jego przyszła cena nie jest jeszcze znana.

Źródło: GSMArena


  • Aoaoaoa

    Mam nadzieje ze będzie w Polsce, albo przynajmniej UK czy Niemczech.