oppo find 5

Oppo Find 5 nie będzie sprzedawany w Europie

Chiński supersmartfon Oppo Find 5 nie będzie sprzedawany na terenie Europy – to oficjalna wiadomość.

oppo find 5

Find 5 to androidowy smartfon, który z powodzeniem może konkurować z takimi gigantami, jak LG Optimus G, Nexus 4, HTC Butterfly itp. Urządzenie ma 5-calowy ekran 1080p, czterordzeniowy chipset Snapdragon S4 Pro i 2 GB RAM. Find 5 działa w oparciu o system Android 4.1 Jelly Bean.

Wiemy już, że chiński producent będzie sprzedawał urządzenie na terenie USA (oraz oczywiście Chin), w cenie około 500$ (1550 zł). Niestety, Oppo najwyraźniej nie widzi dla siebie zysku z wypuszczania Find 5 w Europie. Rzecznik prasowy firmy oświadczył, że Oppo nie będzie sprzedawać tego smartfona na naszym kontynencie. Szczerze mówiąc, nie mam pojęcia dlaczego Chińczycy chcą sprzedawać urządzenie w USA, gdzie na smartfony z Android OS jest „niewielkie branie”, w porównaniu z Europą.

Jak więc zdobyć Oppo Find 5, jeśli mieszkamy w np. Polsce? Chyba jedyną drogą dystrybucji, są chińscy pośrednicy, sprzedający urządzenie np. na eBay. Niestety, w takim wypadku możemy zapomnieć o gwarancji (odsyłanie uszkodzonego urządzenia do Chin mija się kompletnie z celem) i liczyć się z niemałą marżą sprzedającego.

Źródło: PhoneArena