oppo find 5

Oppo Find 5 – nowe zdjęcia i specyfikacja telefonu marzeń

W internecie pojawiły się pierwsze, prawdziwe zdjęcia, przedstawiające chińskiego supersmartfona – model Oppo Find 5.

Oppo Find 5


Na temat Find 5 pisałem już na początku września, wtedy to też mogliśmy zobaczyć pierwsze rendery, prezentujące prototypowe urządzenie. Dzisiaj mamy jednak coś nowego – oto prawdziwe zdjęcia, ukazujące jeden z pierwszych egzemplarzy smartfona chińskiej firmy Oppo.

Na temat Find 5 można by się rozpisywać w nieskończoność. Jest to w tej chwili jedna z najbardziej zaawansowanych słuchawek, wykorzystujących system Android. Według najnowszych informacji, urządzenie ma 5-calowy ekran Full HD (otoczony minimalną, 3 mm ramką), 1.5 GHz, czterordzeniowy chipset Qualcomm APQ8064 oraz 2 GB RAM. Firma Oppo „upchała te potężne bebechy” w aluminiową obudowę, o grubości zaledwie 6.9 mm. Smartfon działa pod kontrolą najnowszej wersji Androida, 4.1 Jelly Bean i jest zasilany potężnym ogniwem, o pojemności 2,500 mAh.

Według nadal niepotwierdzonych informacji, urządzenie będzie dostępne w wariantach z 16 i 32 GB pamięci masowej. Cena Oppo Find 5 również nie będzie wygórowana, 16 GB wersja to koszt 475 dolarów (ok. 1500 zł), natomiast za wersję 32 GB zapłacimy 520 dolarów (ok. 1645 zł). A teraz dobra wiadomość dla osób, które chciałyby importować telefon z Chin do Polski (np. poprzez eBay). Urządzenie będzie kompatybilne z chińską siecią China Unicom, więc ma wspierać zarówno łączność GSM, jak i UMTS (z HSPA), czyli „złapie” zasięg sieci także w naszym kraju.

Źródło: Engadget