Opp Find 5

Oppo Find 5 od 25 kwietnia do kupienia w Rosji, w jakiej cenie?

Oppo Find 5, czyli jeden z najlepiej wyglądających 5-calowców, już 24 kwietnia będzie mieć swoją globalną premierę. Niestety, póki co brak jest jakichkolwiek informacji na temat dostępności tego urządzenia w Polsce. Wiemy za to, że już  dzień po globalnej premierze, smartfon zawita do rosyjskich sklepów.

Opp Find 5

Oppo Find 5 pod względem specyfikacji, może się ścigać z najlepszymi urządzeniami na rynku. Znajdziemy w nim 5-calowy ekran IPS 1080p, o zagęszczeniu pikseli wynoszącym 441 ppi, chipset Qualcomm S4 Pro (Krait 1.5 GHz, Adreno 320 i 2 GB RAM), 13 i 1.9 MP kamery oraz 16 / 32 GB pamięci użytkownika. OS stanowi tu Android w „prawie” najnowszej wersji, 4.1 Jelly Bean. Zasilania nie powinno zabraknąć, gdyż znajdziemy tu 2,500 mAh ogniwo.

Jeśli chodzi o rosyjskie ceny Find 5 (które są zazwyczaj trochę wyższe, niż w innych zakątkach świata), to wynoszą one 19,990 rubli (ok. 1990 zł) za wariant z 16 GB pamięci wewnętrznej, natomiast za 32 GB wersję trzeba zapłacić 22,990 rubli (2285 zł). Jak widzicie, kwoty nie należą do najniższych. Ja osobiście wolałbym kupić inny smartfon (np. Xperię Z, albo dozbierać do Galaxy S4), niż wydawać taką forsę na mało popularne urządzenie.

Czy Oppo Find 5 będzie można kupić w Polsce? Szczerze mówiąc, jakoś nie chce mi się w to wierzyć. Co prawda znalazłem w sieci handlowców, którzy wysyłają ten smartfon do naszego kraju, jednak ich ceny są mało atrakcyjne (jeszcze wyższe, niż rosyjskie). Zresztą, w momencie, kiedy do sklepów wchodzi HTC One oraz Samsung Galaxy S4, a na półkach sklepowych już dawno zalega Xperia Z – czy warto pchać się w produkty Oppo?

Źródło: Hi-Tech Mail.Ru