oppo find 5

Oppo Find 5 – pierwszy smartfon z ekranem 1080p Full HD?

Nieznana w naszym kraju chińska firma Oppo, wypuści pierwszy na świecie smartfon, wyposażony w ekran o rozdzielczości 1080p Full HD.

Oppo Find 5

Na temat produktów Oppo mogliście przeczytać już na łamach portalu SmartFan. O firmie pisałem a propos najcieńszego smartfona na świecie, modelu Oppo Finder (który mierzy zaledwie 6.65mm grubości). Tym razem Chińczycy chcą zabłysnąć innym smartfonem, Oppo Find 5. Co w nim takiego nowatorskiego?

Oppo Find 5

Urządzenie (widoczne na zdjęciach) ma 5-calowy ekran o rozdzielczości 1080p. Wyświetlacz Finder 5 będzie dosłownie miażdżył konkurencję, a to m.in. za sprawą ogromnego zagęszczenia pikseli, które wyniesie 441ppi. Dla porównania, wartość ppi (pikseli na cal) ekranu iPhone 4S wynosi 330, natomiast Xperia S może się poszczycić ekranem z 342ppi.

Przy zagęszczeniu pikseli rzędu 500-600ppi, przestaniemy zauważać różnicę, pomiędzy wydrukiem na papierze a naszym ekranem. Idealny ekran miałby zagęszczenie pikseli rzędu 1200ppi – co jest już jakością idealnego wydruku na papierze fotograficznym. Niestety, 1200ppi jest jeszcze nieosiągalne dla dzisiejszego sprzętu, który musiałby obsłużyć zbyt wiele pikseli na raz. Trzeba jednak przyznać, że ekran Oppo Find 5 – zaczyna dościgać swą jakością wydruk ze zwykłej drukarki.

Oppo Find 5 - porównanie

Oppo Find 5 ma być nie tylko idealny, jeśli chodzi o ekran. Urządzenie zostało wyposażone także w układ Qualcomm Snapdragon S4 Pro, z czterordzeniowym procesorem Krait i systemem Android 4.1 Jelly Bean. Niestety, nie jestem Wam teraz w stanie powiedzieć, kiedy i za jaką cenę smartfon pojawi się na rynku. Nie spodziewałbym się jednak, że będzie dostępny gdziekolwiek poza terenem Chin.

Aktualizacja: Dowiedziałem się, że smartfon jest w tej chwili jeszcze w fazie prototypu, nie wiadomo więc, kiedy się pojawi – i czy jego specyfikacja jeszcze się nie zmieni.

Źródło: PhoneArena