Oppo Find 5 w chińskim sklepie

Oppo Find 7 pojawi się we wrześniu z 4,000mAh baterią

Firma Oppo pracuje nad kolejną generacją swojego smartfona z linii Find. Find 7, bo tak ma się nazywać nowy model tego producenta, powinien pojawić się we wrześniu i mieć naprawdę topową specyfikację. Czego możemy się po tym sprzęcie spodziewać?

Oppo Find 5

Oppo poczyna sobie coraz śmielej – firma nie dość, że ma w swojej ofercie naprawdę unikalne, androidowe słuchawki, to jeszcze niedawno otworzyła sklep internetowy, za pomocą którego sprzedaje w całej Europie swoje smartfony. Wszystko wskazuje jednak na to, że ten producent wkrótce pokaże kolejne, jeszcze mocniejsze urządzenie – Oppo Find 7. Według informacji, które do nas docierają, ma ono być wyposażone w 5″ ekran 1080p, 13MP aparat główny i 8MP kamerę przednią oraz jeden z najmocniejszych, dostępnych w tej chwili na rynku układów, Snapdragon 800 (cztery rdzenie Krait 400 2.3GHz, Adreno 330). Całość wzbogaci 2GB RAM oraz moduł NFC.

Jeśli plotki się potwierdzą, Oppo do Find 7 zapakuje ogromne, 4,000mAh ogniwo zasilające, które będzie jednym z największych, zamontowanych akumulatorów w urządzeniu o tych gabarytach. Dla porównania, 5.5″ Galaxy Note II jest zasilany przez sporo mniejszą, 3,100mAh baterię.

Prezentacja Find 7 ma nastąpić we wrześniu. Całkiem więc możliwe, że Oppo wykorzysta do tego celu odbywające się właśnie w tym miesiącu berlińskie targi elektroniki konsumenckiej, IFA 2013. Czy smartfon ma szansę na to, aby być sprzedawany w Europie? Według mnie nic nie stoi na przeszkodzie, aby tak się stało. Oppo nie ukrywa, że ma zamiar rozszerzyć swoją ekspansję także w Europie, a Find 7 będzie ku temu doskonałą okazją.

Źródło: AndroidAuthority