Oppo Find 5

Oppo Find kolejnej generacji z chipem Snapdragon 800

W sieci pojawiają się już plotki, dotyczące kolejnego, chińskiego smartfona Oppo Find (który prawdopodobnie będzie wypuszczony, jako Find 6). Według najnowszych doniesień, smartfon ma mieć bardzo wydajny chip Snapdragon 800 i 2 GB RAM.

Oppo Find 5

Oppo Find 5

Na temat przyszłej specyfikacji Oppo Find póki co nie wiadomo zbyt wiele. Można się jedynie domyślać, że Chińczycy wyposażą go w 13 MP kamerę i 5-calowy ekran 1080p. Co interesujące, inne źródła wskazują, że Oppo testuje dla swojego smartfona 8 MP, przednią kamerkę. Wygląda więc na to, że 2 MP przednie aparaty, to dla producentów za mało – po co się ograniczać, skoro można wstawić tu 8 MP. Plotki wspominają także o module NFC, nie wiadomo jednak, czy w urządzeniu dostępny będzie slot na kartę microSD oraz wymienna bateria (największe braki Oppo Find 5).

Kiedy Oppo Find 6 oficjalnie zadebiutuje? Ma to podobno nastąpić jesienią tego roku. Nie ma jeszcze niestety informacji, na temat prawdopodobnej ceny tego urządzenia.

Czy Oppo wypuści swój produkt także w Polsce? Niestety, ale wątpię aby ten chiński producent udostępnił swój smartfon także i u nas. Oczywiście, możemy się spodziewać, że na różnego rodzaju portalach transakcyjnych pojawią się egzemplarze, pochodzące z importu, jednak w takich przypadkach możemy raczej zapomnieć o gwarancji (no chyba, że dostaniemy gwarancję sprzedawcy, z którą w razie problemu, może być różnie).

Źródło: TheDroidGuy