Oppo N-Lens N1 – obiektyw

Oppo N-Lens N1 – kolejny kamerosmartfon na horyzoncie

Producenci smartfonów ostatnio dość dużą wagę przykładają do jakości wbudowanych w urządzenia kamer. Nie chodzi tu oczywiście o „wyścig megapikseli”, ale o faktyczne poprawianie jakości wykonywanych zdjęć, poprzez ulepszanie obiektywu, sensora, flesza itp. Efektem takiego stanu rzeczy jest wysyp kamerosmartfonów, czyli urządzeń, które są tworzone głównie po to, aby robić dobre zdjęcia. W ślad za tym trendem idzie też chiński producent Oppo, który wkrótce pokaże smartfon N-Lens N1.

Oppo N-Lens N1 - obiektyw

Urządzenie ma posiadać 12MP kamerę, więc daleko mu pod tym względem do np. Nokii Lumii 1020 albo Sony Honami (ale to chyba dobrze). Według producenta, N-Lens N1 ma być wyposażony w chip obrazu o nazwie „Owl”. Możemy się jedynie domyślać, że będzie on odpowiedzialny za poprawianie jakości fotografii zrobionych w złym świetle. Na zdjęciach możecie zobaczyć też, że N-Lens N1 ma wbudowany ksenonowy flesz, który ma dużo większą moc niż flesze LED’owe.

Oczywiście N-Lens N1 będzie oparty o system Android, na którym producent zainstaluje swoją własną, autorską nakładkę interfejsu użytkownika. Chociaż nie wiemy jeszcze, jaką specyfikacją będzie dysponował ten smartfon, to już pojawiają się pierwsze plotki na temat jego ceny. Według nich N-Lens N1 ma kosztować (w ofercie bez umowy) około 480$, czyli w przeliczeniu na złotówki jakieś 1545 zł. Nie wiadomo niestety, kiedy Oppo chce zaprezentować te urządzenie i kiedy wejdzie do sklepów.

Źródło: Weibo