Oppo N1 mini

Oppo N1 Mini – „miniaturowy” 5-calowiec

Chiński producent smartfonów, firma Oppo, zaprezentowała dzisiaj swój nowy sprzęt, model Oppo N1 Mini. Urządzenie, które jest oczywiście „miniaturową” wersją Oppo N1 – zostanie jeszcze dokładniej pokazane na specjalnej konferencji, mającej się odbyć 10 czerwca.

Oppo N1 mini

Dożyliśmy czasów, kiedy to wersją „mini” okrasza się smartfon, posiadający aż 5″ wyświetlacz. To trochę dziwne, jednak jeśli spojrzymy na Oppo N1, który ma 5.9″ ekran – zrozumiemy, że N1 Mini to faktycznie dużo mniejsze urządzenie.

Oppo N1 Mini ma być sprzętem ze średniej półki. Znajdziemy w nim 13 Mpix kamerę Sony (z 6-elementową optyką i sensorem o wielkości 1/3.2″). Co interesujące, aparat w tym sprzęcie posiada funkcję, którą nazwano Super Zoom. W odróżnieniu jednak od pierwowzoru, ma ona działać na 24 Mpix (a nie 50 Mpix jak w N1).

Z przodu Oppo N1 Mini znajduje się wspomniany na początku, 5″ ekran, o póki co nieznanej rozdzielczości. Można oczywiście zgadywać, że jest to matryca 1080p. Smartfon waży 150 gramów, co jak na 5″ sprzęt jest sporą wartością.

N1 Mini jako systemu będzie używać Androida 4.4 KitKat, wraz z nakładką color OS 1.4. Niestety nie znamy jeszcze chipsetu, jaki ma siedzieć we wnętrzu tego „maleństwa”. Poprzednie plotki zdradzały jednak, że ma to być MediaTek MT66592 lub Exynos 5422 Octa. Jak już wspomniałem wcześniej, więcej na temat tej słuchawki dowiemy się 10 czerwca. Oppo zapewne zdradzi też wtedy, czy ma w ogóle zamiar sprzedawać N1 mini poza obszarem Chin.