Oppo N1 – front i bok

Oppo N1 w specjalnej edycji będzie pierwszym smartfonem, z fabrycznie zainstalowanym CyanogenMod

Chiński producent smartfonów, firma Oppo (która sprzedaje swoje działa także w europejskim sklepie), poinformowała dzisiaj, że w przyszłym miesiącu wypuści limitowaną wersję smartfonu N1. Urządzenie w odróżnieniu od oryginału, będzie oparte o system Android w wydaniu CyanogenMod. Czy sprzęt pojawi się tylko w Chinach?

Oppo N1 - front

Jakiś czas temu informowałem Was, że CyanogenMod, który do niedawna był znany wyłącznie jako grupa tworząca nieoficjalny soft na androidowe smartfony – stał się firmą. Oprogramowanie spod znaku Cyana zna chyba każdy, bo słynie ono z szybkości działania oraz stabilności, których brakuje często nawet produktom tworzonym przez takich gigantów, jak Samsung, HTC, Sony itp. Poza tym ludzie z CyanogenMod nierzadko potrafili aktualizować do nowych wersji Androida nawet te smartfony, do których producenci już dawno zaniechali wsparcia.

Nie ma się więc co dziwić, że z popularności i doświadczenia CyanogenMod chce skorzystać Oppo, które już w grudniu wypuści na rynki międzynarodowe oparty o Cyana smartfon Oppo N1.

Oppo N1 - CM limited edition, pudełko

Oppo N1 w wydaniu CM ma kosztować 580$, co po przeliczeniu na złotówki daje kwotę ok. 1815 zł. Jak na chiński smartfon to sporo (a wliczając podatki, cła i inny syf możemy śmiało przypuszczać, że cena w Europie spokojnie przekroczy 2000 zł). Mimo wszystko pamiętajcie, że oprócz CyanogenMod w sprzęcie znajduje się wielki 5.9″ ekran Full HD, 2GB RAM’u, Snapdragon 800 oraz naprawdę dobra, obrotowa, 13MP kamera z podwójnym fleszem LED.

Jestem pewien, że zgodnie z podanym, grudniowym terminem – Oppo będzie sprzedawać swój smartfon także w europejskim sklepie. Ciekawe, czy na N1 w wydaniu CM będzie duże zainteresowanie, jak myślicie?

Źródło


  • Nazir

    Jednym słowem , będą testować na naiwnych klientach 😀

    Zapłacić za to jeszcze około 2000 zł. to trzeba na głowę mocno upaść