Oppo N3 – optyka

Oppo N3 na pierwszych zdjęciach: nowoczesny design i obrotowa kamera

Portal GSMArena opublikował zdjęcia prasowe, ukazujące niezaprezentowany jeszcze smartfon Oppo N3. Zdjęcia pochodzą podobno ze sprawdzonego źródła, a dzięki nim możemy zobaczyć unikalny design N3.

Oppo N3

Naturalnie obrotowa kamera w produktach Oppo nie jest już żadnym novum. Taką kamerę ma m.in. model Oppo N1, który swój debiut miał pod koniec zeszłego roku. Jakie są zalety posiadania w smartfonie obrotowej kamery? Przede wszystkim wykonując fotografie selfie nie musimy korzystać z często gorszej kamerki przedniej. Po prostu przekręcamy kamerę główną w naszą stronę i to ona służy do wykonania tzw. samotrzasku.

Podobnie jak poprzednik, Oppo N3 także został wyposażony w podwójny flesz LED, co z pewnością pomoże w doświetlaniu fotografii w miejscach o słabym oświetleniu.

Oppo N3

Niestety jeśli chodzi o specyfikację, na temat modelu Oppo N3 nie wiemy w tej chwili praktycznie nic. Domyślamy się jedynie, że urządzenie, podobnie jak Find 7, dostanie ekran o bardzo modnej (chociaż według mnie nie do końca użytecznej) rozdzielczości QHD.

Przypominam, że Oppo już teraz wypuszcza m.in. za pośrednictwem portali społecznościowych zwiastuny, mające potęgować zainteresowanie nowym sprzętem tego producenta. Wynika z nich, że nowy smartfon Oppo (najprawdopodobniej właśnie model N3) zostanie zaprezentowany w październiku. Dokładnej daty niestety nie znamy, jednak przed końcem września powinna się ona lepiej wyklarować. Muszę przyznać, że na Oppo N3 czekam z niecierpliwością, bo podobnie jak inne urządzenia tego producenta, zapowiada się na ultraciekawy smartfon.

Aktualizacja (17.IX.2014): Oppo N3 pojawił się po raz kolejny na nieoficjalnym renderze, jednak tym razem… urządzenie wygląda zupełnie inaczej niż poprzednio. Zamiast tubokształtnej kamery mamy tu zwykły, płaski tył i zaokrąglone narożniki.

Oppo N3

Niestety nie możemy stwierdzić, które z tych zdjęć faktycznie pokazuje Oppo N3. Szczerze mówiąc to mam nadzieję, że to drugie. Duża, obrotowa tuba na szczycie urządzenia z pewnością utrudniałaby jego schowanie do kieszeni.

Aktualizacje (28.IX.2014): W sieci pojawiło się kilka nowych renderów Oppo N3.

Według osoby, która je zamieściła w sieci, Oppo N3 będzie zaopatrzony w 5.9″ ekran 1080p, 3 GB RAM oraz chipset Snapdragon 805. Podobnie jak we wcześniejszych modelach, kamera będzie obracana (o 206°), a jej sensor ma mieć 13 Mpix i podwójny flesz LED. Oppo N3 powinien oficjalnie zadebiutować 29 października.

Aktualizacja (10.X.2014): No i mamy kolejny przeciek, dotyczący tego smartfona. Tym razem pojawiły się fotografie, ukazujące 3 wersje kolorystyczne N3 – różową, białą oraz turkusową.

Oppo N3 - kolory

Przypominam, że premiera Oppo N3 odbędzie się 29 października.

Aktualizacja (16.X.2014): Tym razem do sieci wyciekło coś ciekawszego niż ostatnio. Na zdjęciu poniżej możecie zobaczyć zdjęcie tyłu obudowy Oppo N3. O ile poprzednio tego nie widzieliśmy, to tutaj jasno widać, że zaraz pod loko Oppo znajduje się skaner odcisków palców.

Oppo N3

Prezentacja N3 już za niecałe dwa tygodnie.

Aktualizacja (21.X.2014): No i mamy już oficjalne potwierdzenie obecności czytnika linii papilarnych w Oppo N3. Chiński producent na swoim facebookowym koncie opublikował właśnie zdjęcie, prezentujące złożoność optyki aparatu N3. Widać tam również, że pod logo producenta faktycznie znajduje się skaner odcisków palców.

Oppo N3 - optyka