Oppo Neo

Oppo Neo – nowy chiński średniak zadebiutował

Oppo w sferze smartfonów poczyna sobie coraz śmielej. Ten chiński producent znowu zaprezentował nowy smartfon, tym razem średniobudżetowy model Oppo Neo. Jaką specyfikacją dysponuje urządzenie i czy pojawi się także w europejskim sklepie tego producenta?

Oppo Neo

Oppo Neo jako wyświetlacza używa 4.5″ matrycy IPS LCD, której rozdzielczość jest raczej niska i wynosi 854 x 480 pikseli (zagęszczenie pikseli to 217 ppi). Producent chwali się, że podobnie jak topowe urządzenia innych producentów, Oppo Neo ma wyjątkowo czuły na dotyk ekran, dzięki czemu można go obsługiwać nawet wtedy, gdy nosimy na dłoniach rękawiczki (taka funkcja przydałaby się w Polsce akurat teraz, kiedy na dworze coraz zimniej).

Nowy smartfon produkcji Oppo został zaopatrzony w dwurdzeniowy 1.3 GHz procesor. Szkoda tylko, że Oppo zapomniało podczas prezentowania urządzenia podać jaki chipset siedzi w jego wnętrzu, ile zamontowano tu RAM’u oraz ile udostępniono pamięci wewnętrznej.

Oppo Neo waży 130 gramów i mierzy 132 x 65.8 x 9.2 mm. W obudowie mieści się również 5 MP kamera główna oraz 2 MP kamerka, którą możemy wykorzystać np. do przeprowadzania wideorozmów poprzez Skype. Co z systemem operacyjnym? Oppo w pamięci Neo zainstalowało system Android w wersji 4.2 Jelly Bean.

Oppo Neo ma być dostępny w dwóch wariantach – z dual SIM oraz z single SIM. W tej chwili wiemy, że Oppo Neo najpierw trafi do sklepów w Indonezji, w cenie ok. 215$ (jakieś 660 zł). Niestety nie wiadomo, czy Oppo chce sprzedawać swój nowy smartfon także w innych regionach świata. Szczerze mówiąc jeśli Neo nie trafi do Europy – to chyba nie powinniśmy być zbytnio zmartwieni. Przeciętna specyfikacja i wcale nie taka niska cena sprawiają, że Oppo Neo miałby u nas sporą rzeszę konkurentów, jak np. Sony Xperia M lub Samsung Galaxy S III mini. Osobiście bardzo wątpię, czy w konfrontacji z takimi smartfonami wybrałbym produkt Oppo.