Oppo – logo i smartfon

Oppo otwiera swój europejski, internetowy sklep

Znana z wielu, bardzo stylowych i mocarnych smartfonów, chińska firma Oppo – otwiera w Europie swój internetowy sklep. Już od poniedziałku będzie można w nim zamawiać urządzenia tego producenta. A co pojawi się w pierwszej kolejności?

Oppo - sklep w Europie

Oppo na stronie sklepu (link w źródle) już rozpoczęło oficjalne odliczanie do uruchomienia sklepu. Jego start przewidziano na poniedziałek 27 maja, czyli za dwa dni. Według informacji podanej przez Oppo, jako pierwsze „nowego domu będą szukać smartfony OPPO Find 5„.

Oppo Find 5

Oppo Find 5

Urządzenia, wraz z darmową przesyłką na terenie Europy, mają kosztować 399 euro, czyli około 1700 zł. Gdyby ktoś zapomniał, jak prezentuje się specyfikacja tego smartfona, to przypominam, że Find 5 posiada 5-calowy ekran 1080p, 2 GB RAM, chipset Qualcomm S4 Pro (Krait 1.5 GHz, Adreno 320), 16 / 32 GB pamięci wewnętrznej (w zależności od wariantu), 2,500 mAh baterię, 13 MP kamerę oraz Android 4.1 Jelly Bean. Obstawiam oczywiście, że 399 euro to kwota za 16 GB wariant urządzenia.

Nie wiem, jak Was, ale mnie ogromnie cieszy, że w Europie pojawi się kolejny producent smartfonów, a jego produkty będą urządzeniami z najwyższej półki. Nie myślcie sobie, że w Chinach produkuje się wyłącznie tandetne smartfony, będące jedynie podróbkami produktów innych marek. Na tamtejszym rynku są też inne, ambitniejsze firmy, do który definitywnie należy Oppo.

Nie chcę Wam robić smaku, ale według najnowszych plotek, kolejny smartfon Oppo Find ma być wyposażony w chipset Snapdragon 800 i 2 GB RAM. Fajnie by było zobaczyć taki telefon, dostępny także na naszym rodzimym, europejskim rynku.

Źródło: Oppo Europe


  • Łukasz

    Jaki 11 maja w artykule? Dzisiaj jest 24 maja. Coś jest nie tak z tą informacją ?

    • http://smartfan.pl Noob

      Dzięki, oczywiście chodziło o 27 maja, poprawione :)