Oppo R3 – bok

Oppo R3 zadebiutował jako najcieńszy smartfon z LTE na świecie

Oppo, czyli producent, który produkuje głównie na swój rodzimy, chiński rynek – zaprezentował wczoraj nowy smartfon, model Oppo R3. Urządzenie jest reklamowane przez Chińczyków jako najcieńszy smartfon na świecie, wyposażony w moduł LTE.

Oppo R3 - bok

Oppo R3 mierzy dokładnie 142.3 x 70.4 x 6.3 mm, więc jest naprawdę cieniutkim urządzeniem. R3 nie jest niestety sprzętem high-endowym. We wnętrzu znajdziemy 5″ ekran 720p IPS, 8 Mpix i 5 Mpix kamery, czterordzeniowy procesor o taktowaniu 1.6 GHz (Snapdragon 400), 1 GB RAM-u oraz 8 GB pamięci na dane użytkownika. Jest tu również 2420 mAh bateria, a jako OS służy system Android 4.3 Jelly Bean. Co prawda słuchawka jest bardzo cienka, ale na miano najlżejszego smartfona na świecie liczyć na pewno nie może. Oppo R3 waży bowiem 140 gramów.

Oppo rozpocznie sprzedaż R3 w Chinach już w tym tygodniu, w cenie wynoszącej 2,290 juanów (ok. 1115 zł). Chociaż ten chiński producent ma w Europie swój sklep internetowy, to niestety nie wiemy, czy są jakieś plany na wypuszczenie Oppo R3 także i na naszym kontynencie.

A czy wy bylibyście zainteresowani zakupem R3? Smartfon jest zapewne solidnym produktem, chociaż jego design (szczególnie, jeśli chodzi o front) ma charakterystyczny, chiński sznyt. Z drugiej jednak strony, gdybyśmy do kwoty 1115 zł doliczyli podatki, cła itp. obciążenia, wyszło by pewnie jakieś 1500-1600 zł. W takiej cenie zakup Oppo R3 wydaje się już chyba nieco mniej opłacalnym interesem.


  • Pawel36

    Co ty masz z ta słuchawka? Słuchawka to była w telefonach analogowych o ile byles juz wtedy na swiecie.

    • http://smartfan.pl/ Noob

      Tak już mam, starej daty jestem :(