Oppo R833T – front

Oppo R833T – nowy, niedrogi smartfon chińskiego producenta

Oppo przygotowuje nowy, niedrogi smartfon z modyfikowanym systemem Android, model R833T. Urządzenie ma być m.in. wyposażone w 4.3″ ekran LCD IPS WVGA (480 x 800 pikseli) oraz 1 GB pamięci RAM.

Oppo R833T - front

Wewnątrz sprzętu siedzi czterordzeniowy 1.3 GHz procesor (niestety nie wiadomo na jakim chipsecie), wcześniej wspomniane 1 GB RAM oraz 4 GB pamięci na dane użytkownika. Do dyspozycji będą też dwie kamery, z przodu i z tyłu (nie wiadomo jeszcze, jakiej rozdzielczości).

Oppo R833T - front i ekrany

Interesującym aspektem tego sprzętu będzie także jego system operacyjny Color OS 1.0, który jest tak naprawdę modyfikowaną wersją googlowskiego Androida. Color OS 1.0 możemy już znaleźć w Oppo N1, domyślam się więc, że podobnie jak większy brat – R833T również dostanie wiele fajnych funkcji, obsługiwanych gestami.

Oppo R833T - rzut

Niestety póki co nikt nie wie, kiedy Oppo chce zaprezentować swój nowy smartfon. Wiemy za to, że jego cena wyniesie najprawdopodobniej zaledwie 160$, czyli w przeliczeniu na złotówki jakieś 500 zł. Jestem przekonany, że Oppo ma zamiar sprzedawać R833T także w swoim europejskim sklepie, nic więc nie będzie stało na przeszkodzie, aby smartfon zamówić np. do Polski.

Czy urządzenie wytrzyma konkurencję z Motorolą Moto G? Szczerze mówiąc Motorola, która niedawno oficjalnie ujawniła swój smartfon, bardzo mocno wszystkich zaskoczyła. W cenie około 150 funtów dostajemy przecież wydajne urządzenie, które robi niezłe zdjęcia i ma w dodatku wsparcie programowe od Google (może nie bezpośrednie, ale jestem pewien, że Google jako właściciel Motki będzie skutecznie poganiać tamtejszych programistów do szybszego wypuszczania nowego softu). Mimo wszystko nieco tańszy Oppo R833T i tak powinien znaleźć dla siebie sporą klientelę.

Źródło


  • Nazir

    Oppo to bubel jak inne zabawki z androsyfem z Chin 😀

    Hahaha , a ja kupiłem Nexus’5 (32GB) czarny D821 UE Lte i już mi śmiga Android K’4.4