Tomb Raider – iOS

Oryginalny Tomb Raider dostępny na iOS

Kultowa gra Tomb Raider powraca, jednak tym razem zamiast nowym wydaniem na peceta, możemy się cieszyć klasyczną, pierwszą częścią tego tytuły, który został udostępniony na platformie Apple iOS.

Tomb Raider - iOS

Wielbiciele Tomb Raider będą zapewne wniebowzięci, bo od teraz mogą zagrać w pełnoprawną, klasyczną grę, która nie została w żaden sposób uproszczona. Producent, firma Square Enix obiecuje, że doznamy tutaj z Larą Croft takiej samej przygody i wrażeń, jakich doznawali grający w ten tytuł w 1996 roku (bo to właśnie wtedy swoją premierę miało pecetowe wydanie Tomb Raider).

Square Enix postarał się nawet jeszcze bardziej uatrakcyjnić rozgrywkę i dodał do oryginału dodatkowe dwa poziomy, które zawitały na pecety w 1998 roku. W rezultacie otrzymujemy aż 15 godzin gry, która z pewnością ucieszy każdego fana tej serii (i posiadacza sprzętu Apple).

Gra jest w tej chwili dostępna na App Store, w cenie 0.99$. Niestety Square Enix nie zdradziło, czy w Tomb Raider będą mogli zagrać także posiadacze sprzętu, który jest oparty o inny system (np. Android czy też Windows Phone). Myślę jednak, że Square Enix, który np. na system Android sprzedaje naprawdę sporo tytułów (m.in. remake serii Final Fantasy) – pokusi się także o wydanie androidowego Tomb Raider. Nic przecież nie stoi na przeszkodzie, aby na tym świetnie znanym tytule znowu zarobić nieco pieniędzy.