Samsung Galaxy Mega 6.3

Osoby kupujące smartfony preferują duże ekrany

Firma analityczna Strategy Analytics (SA), przeprowadziła badania rynku, dotyczące preferowanej przez konsumentów wielkości ekranu w smartfonie. Jak się okazało, klienci chcą urządzeń z dużymi ekranami, o przekątnej wynoszącej 4.5-cala.

Samsung Galaxy Mega 6.3

Samsung Galaxy Mega 6.3

Raport przedstawiony przez Strategy Analytics, obejmuje ostatnie pół roku. Według analizy, użytkownicy najbardziej preferują smartfony z wyświetlaczami o wielkości pomiędzy 4.2 a 4.7-cala. Najczęściej wybieranymi smartfonami przez konsumentów są te, posiadające 4.5-calowe matryce. Co interesujące, jeszcze w 2011 roku klienci najczęściej wybierali urządzenia, z ekranami o przekątnej 4.3-cala. Trudno się zresztą temu dziwić, przecież nawet najbardziej zatwardziałe w tej kwestii Apple, w końcu „zmiękło” i przestało wypuszczać iPhone tylko z 3.5-calwym ekranem (iPhone 5 ma 4 cale). Plotki mówią nawet, że nowa odsłona smartfonu Apple, będzie wyposażona w matrycę, której wielkość mocno przekroczy 4 cale.

Możemy się spodziewać, że trend wielkości preferowanych ekranów, będzie się nadal zwiększać. Zresztą, pionier w dziedzinie gigantycznych smartfonów, czyli Samsung – najpierw zaczął „nieśmiało” od Galaxy Note (5.3-calowy ekran), a w tej chwili wypuszcza jeszcze większe urządzenia, które nadal noszą miano smartfona. Koronnym przykładem na to, jak wielkie mogą być te urządzenia, jest Galaxy Mega 6.3, który został wyposażony w ogromny, 6.3-calowy wyświetlacz (widoczny na początku artykułu).

Sam jestem ciekaw, jak sytuacja się dalej rozwinie. Przecież gigantyczne smartfony (zwane też smartbletami albo phabletami), osiągnęły już chyba maksymalne, używalne gabaryty. Co dalej? Być może nareszcie zobaczymy pierwsze urządzenia z giętkimi ekranami, oparte np. o samsungową technologię YOUM. Składany jak książka, 10-calowy smartfon? To byłoby dopiero coś!

Źródło: SA