Samsung Galaxy S 4 – Wireless Charging Pad-Cover

Oto jak wyglądają akcesoria do Galaxy S4 (aktualizacja)

Samsung nie byłby Samsungiem, gdyby wraz z nowym flagowcem, nie zaprezentował całej gamy akcesoriów do niego. Nie inaczej jest i tym razem.

Samsung Galaxy S 4 - Wireless Charging Pad-Cover

Premiera Galaxy S 4 miała miejsce zaledwie wczoraj, a już dzisiaj możemy obejrzeć wszystkie akcesoria, które będą do tego smartfona dostępne. Pierwszym z nich, który chcę Wam przedstawić, a który możecie zobaczyć powyżej, jest podkładka do ładowania bezprzewodowego Wireless Charging Pad/Cover. Niestety to, czy dany S 4 obsługuje takie ładowanie, czy też nie – zależy od regionu świata i konkretnego operatora. Może się więc zdarzyć, że np. w Polsce ładowanie bezprzewodowe w SGS4 nie zostanie udostępnione.

S Band

Samsung Galaxy S 4 - S Band

S Band to akcesorium, które ma pomóc w rozwoju naszej kondycji fizycznej. Jest to opaska na rękę, która monitoruje naszą codzienną aktywność a wszystkie zebrane dane synchronizuje ze smartfonem. Według Samsunga, S Band zapisuje spalone przez nas kalorie, dystans oraz ilość kroków. Opaska monitoruje także nasz sen, sprawdzając, czy śpimy spokojnie i się wysypiamy, czy może mamy niespokojny sen, po którym nie jesteśmy wypoczęci. S Band jest wodoszczelna (do 10 m) i współpracuje z aplikacją S-Health 2.0.

Game Pad

Samsung Galaxy S 4 - Game Pad

Koreański producent pomyślał także o graczach. Szczerze mówiąc, mnie osobiście średnio pasuje granie wyłącznie na ekranie dotykowym. Jakoś zawsze ciężko mi ogarnąć obsługę dotykowych manipulatorów w grze i samej rozgrywki. GamePad zaprezentowany przez Samsunga rozwiąże ten problem. Łączy się on z naszym smartfonem za pośrednictwem Bluetooth oraz NFC. Co ciekawe, według koreańskiego producenta, GamePad obsługuje urządzenia z ekranami od 4″ aż do 6.3″, czyżbyśmy więc uzyskali potwierdzenie, że Galaxy Note III zostanie zaopatrzony w 6.3-calowy ekran?

Dodatkowy zestaw baterii

Samsung Galaxy S 4 - Extra Battery Kit

Mam nadzieję, że roli tego akcesorium nie muszę nikomu tłumaczyć. Jest to po prostu dodatkowa bateria, którą można nosić przy sobie, w razie rozładowania ogniwa w smartfonie.

Heart rate Monitor (HRM)

Samsung Galaxy S 4 - HRM

HRM to w zasadzie uzupełnienie dla S Band. Heart rate Monitor to opaska, która monitoruje pracę naszego serca. Dzięki niej możemy np. dostosowywać intensywność treningu, planować ćwiczenia itp. HRM współpracuje z dedykowanymi aplikacjami zdrowotnymi Samsunga.

Body scale

Samsung Galaxy S 4 - Body Scale

Body scale to po prostu… waga łazienkowa, którą możemy zważyć nasze ciało. Tak, jak i HRM, tak i waga może synchronizować się z naszym Galaxy S 4, poprzez Bluetooth. Dzięki niej i sprzężonej aplikacji S-Health 2.0, możemy na bieżąco monitorować naszą kondycję.

Headset

Samsung Galaxy S 4 - Headset

To nic innego, jak oficjalny zestaw słuchawkowy Hi-Fi. Nie wiadomo, jak jest z jakością odtwarzanego przezeń dźwięku, można się jednak spodziewać, że będzie ona stać na średnim poziomie.

Pokrowce

Samsung Galaxy S 4 - S View CoverSamsung Galaxy S 4 - Flip CoverSamsung Galaxy S 4 - PouchSamsung Galaxy S 4 - Protective Cover+

Na koniec standardowy zestaw pokrowców do Samsunga Galaxy S4. Dzięki nim, będziemy mogli jeszcze lepiej chronić nasz bardzo drogi i funkcjonalny gadżet. Niestety, Samsung jeszcze nie ujawnił, kiedy wprowadzi poszczególne akcesoria na rynek i jakie będą ich ceny.

Aktualizacja: W sieci pojawiły się już ceny oraz daty dostępności niektórych, wyżej wymienionych akcesoriów. Możecie się z nimi zapoznać poniżej.

 • S Band – $129,99 (ok. 425 zł) – data dostępności nie jest jeszcze znana
 • S View Cover – $69,99 (ok. 230 zł) – 1-6 kwietnia
 • Wireless Charging Pad / Cover – $49,99 (ok. 164 zł) – 21-27 kwietnia
 • Flip Cover – $34,99 (ok. 115 zł) – 1-6 kwietnia
 • Pouch – $59,99 (ok. 196 zł) – 7-13 kwietnia
 • Protective Cover+ – $19,99 (ok. 65 zł) – 1-6 kwietnia
 • Headset (zestaw słuchawkowy) – $29,99 (ok. 98 zł) – 7-13 kwietnia
 • Extra Battery Kit (dodatkowa bateria) – $29,99 (ok. 98 zł) – 7-13 kwietnia
 • HRM – $79,99 (ok. 261 zł) – 7-13 kwietnia
 • Body Scale (elektroniczna waga) – $129,99 (ok. 425 zł) – 7-13 kwietnia
 • Game Pad – $99,99 (ok. 327 zł) – lipiec

Źródło: Samsung