Sony Xperia Tablet Z – Sony SGPCV5 Carrying Case (pokrowiec do przenoszenia)

Oto jak wyglądają akcesoria do tabletu Sony Xperia Tablet Z

Sony wczoraj oficjalnie zaprezentowało globalną wersję tabletu Xperia Tablet Z. Wraz z premierą tabletu, producent pokazał też całą masę dedykowanych dla niego akcesoriów. Jak one wyglądają i do czego służą?

Sony Xperia Tablet Z - Sony SGPCV5 Carrying Case (pokrowiec do przenoszenia)

Sony Xperia Tablet Z – Sony SGPCV5 Carrying Case (pokrowiec do przenoszenia)

W pierwszym rzucie pokażę Wam akcesorium, o nazwie Sony SGPCV5 Carrying Case. Jak sama nazwa wskazuje, jest to pokrowiec do przenoszenia tabletu, który ma go chronić przed uszkodzeniami i jednocześnie stanowić doskonałą podpórkę podczas użytkowania (można jej używać pod kątem 20, 40 i 70 stopni). Pokrowiec ma też magnetyczne zamknięcie, które (po zamknięciu) powoduje przejście Xperii Tablet Z w stan uśpienia. To skórzane etui nie jest niestety zbyt tanie, gdyż jego cena za SGPCV5 ma wynieść aż 80 funtów (ok. 340 zł). Dostępne będą wersje w kolorach: czarnym, czerwonym oraz białym.

Drugie akcesorium, czyli Sony SGPDS5 Cradle, to tak naprawdę stacja dokująca, pozwalająca na ładowanie akumulatora w tablecie. Jej także można używać jako podpórki pod urządzenie, a dodatkowo kąt nachylenia tabletu można regulować pomiędzy 20 a 75 stopniami. Niestety, SGPDS5 nie ma wbudowanego złącza wideo, więc podłączenie do niego telewizora i puszczanie obrazu z tabletu nie wchodzi tu w grę (a szkoda). Według japońskiego producenta, za ten gadżet przyjdzie nam zapłacić 40 euro (ok. 170 zł).

Ostatnie, a zarazem najmniej skomplikowane akcesorium, to Sony SGPFLS4 Screen Protector, czyli po prostu oficjalna folia na wyświetlacz, która ma go chronić przez zarysowaniem. Nie wiem, czy ten gadżet komuś się przyda, zważywszy na fakt, że urządzenie wyposażono w odporne na zarysowania i potłuczenie szkło. Jeśli jednak ktoś mimo wszystko będzie chciał taki gadżet, na wszelki wypadek kupić – ta przyjemność wyniesie go 20 euro (ok. 85 zł).

Sony Xperia Tablet Z - Sony SGPFLS4 Screen Protector (folia na wyświetlacz)

Źródło: XperiaBlog