Overmax Vertis AIM – czarny

Overmax Vertis Aim: cztery rdzenie, 5″ ekran i 8MP kamera

Overmax wzbogaca portfolio swoich smartfonów o kolejne urządzenie, model Vertis Aim. Ten zaprezentowany dzisiaj smartfon jest bezpośrednim następcą Vertisa Plus. Co sprzęt może nam zaoferować i kiedy trafi do sklepów?

Overmax Vertis AIM - czarny

Zacznijmy od najważniejszego, bo pewnie większość z was najbardziej interesuje to, jaką specyfikacją dysponuje Vertis Aim a nie to, co posiada w zestawie.

Według informacji podawanej przez producenta, sprzęt działa na bazie Androida 4.2 Jelly Bean, wspieranego przez chipset MediaTek MTK6582M (cztery rdzenie Cortex-A7 z zegarem 1.2 GHz, Mali-400 oraz 1 GB RAM-u).

Overmax Vertis AIM - biały

Jako ekran mamy tu 5″ matrycę IPS 2, której rozdzielczość to qHD (960 x 540 pikseli). Producent nie poskąpił w Overmax Vertis Aim pamięci wewnętrznej, bo w odróżnieniu od innych „chinoli” mamy tu aż 8 GB powierzchni na dane, którą możemy dodatkowo rozszerzyć kartą microSD.

Overmax Vertis AIM - purpurowy

Co z aparatem? Do dyspozycji są dwa: 8 MP główny z fleszem LED oraz 2 MP z przodu. Smartfon jako zasilania używa baterii, której pojemność wynosi 2600 mAh. W roli modułów łączności mamy tu standard, czyli Wi-Fi, GPS, Bluetooth oraz 3G. Jest tu też dual SIM, który działa na paśmie darmowego internetu Aero2. Niestety, w smartfonie zabrakło obsługi OTG.

Overmax Vertis AIM - niebieski

Overmax Vertis Aim mierzy 146.2 x 73.4 x 8.9 mm, jest zbudowany z plastiku, a do sklepów trafi w kolorach: czarnym, białym, purpurowym oraz granatowym. Smartfon u polskich sprzedawców pojawi się w połowie przyszłego miesiąca. Overmax póki co nie ujawnił jeszcze jego ceny. Producent chwali się, że wraz z urządzeniem dostaniemy program do nawigacji samochodowej BeOnRoad, wraz z dożywotnią licencją na mapę Polski.