Asus – logo

PadFone Mini, MeMO Pad HD 8 oraz MeMOFone HD 5 – poznaliśmy najbliższe plany firmy ASUS

ASUS to jedna z tych firm, która może i nie jest w czołówce najpopularniejszych producentów, jednak tworzy naprawdę solidne produkty, które na długo po premierze wspiera stosownymi aktualizacjami firmware. Ten tajwański gigant, który w naszym kraju jest znany głównie z produkcji laptopów, podczas konferencji we Francji ujawnił przypadkiem swoją „mapę drogową”, która mówi nam jakich produktów tego producenta możemy się spodziewać w najbliższym czasie.

Asus - strategia

Na „mapie drogowej” znajduje się m.in. zaprezentowany już Nowy Nexus 7 (Nexus 7 II) oraz Memo Pad HD 7. To jednak nie wszystko, bo plany wspominają także o takich urządzeniach jak PadFone Mini, MeMO Pad HD 8 oraz MeMOFone HD 5.

Asus - strategia

Oczywiście na „mapie drogowej” nie ujawniono ich specyfikacji, jednak już z samej nazwy możemy wywnioskować, co to będą za produkty. PadFone Mini może być konkurentem dla HTC One mini, Samsunga Galaxy S4 mini oraz (niezaprezentowanego jeszcze) Alcatela One Touch Idol Mini.

Co do MeMO Pad HD 8, będzie to zapewne 8″ tablet o rozdzielczości ekranu wynoszącej 1280 x 800 pikseli i specyfikacji podobnej do PadFone HD 7.

Bardzo ciekawie zapowiada się MeMoFone HD 5, który (jak nie trudno zgadnąć), będzie 5″ smartfonem z ekranem o rozdzielczości 720p.

Na mapie pojawiają się także takie urządzenia, jak Transformer Pad FHD oraz Transformer Pad HD. Nie jest do końca jasne, czy w tym przypadku chodzi o Infinity oraz serię 300 ze zmienioną nazwą, czy może o nowe flagowe urządzenia.

Jak więc widzicie, chociaż „mapa drogowa” ujawniła nam trochę nazw urządzeń, to niestety nadal nie znamy ich specyfikacji, dat premier, cen itp. Miejmy nadzieję, że ASUS wkrótce „puści nieco pary z gęby” i ujawni trochę informacji na temat tych tajemniczych produktów.

Źródło: VR-Zone