Tegra3

Palmtop zastąpi komputer? Pokaz możliwości mobilnego układu Tegra 3

Wszyscy myśleli, że czterordzeniowy układ Tegra 3 jest jeszcze w powijakach – a tymczasem NVIDIA zaserwowała pierwszy pokaz jego możliwości.

Tegra 3

Pisałem ostatnio o zapowiedzi nowych układów mobilnych firmy NVIDIA, a dokładnie o układzie Tegra 2 3D (Tegra 2.5), oraz Tegra 3. Według tamtych informacji oficjalna premiera układów miała się odbyć jesienią tego roku, i to wtedy mieliśmy się czegoś na ich temat dowiedzieć. Okazuje się, że NVIDIA nie próżnuje i już zaserwowała nam pierwszy pokaz możliwości czterordzeniowego układu Tegra 3, który nosi nazwę kodową Kal-El.

Tegra 3 w porównaniu z Tegrą 2 zapewni aż pięciokrotne przyśpieszenie. Na wideo widać, że benchmark pokazuje wynik testu Tegry 3 wyżej, niż zwykłego procesora Intel Core 2 Duo. Tegra 3 ze swoimi rdzeniami GPU oferuje taką wydajność graficzną, jakiej nie uświadczyliśmy nigdy wcześniej w smartfonach. NVIDIA na targach MWC do testów użyła specjalnego monitora, który potrafi pokazać obraz w jakości 1440p (HD się chowa). Okazuje się, że Tegra 3 wyświetliła obraz w takiej jakości bez najmniejszego zająknięcia.

Pierwszymi urządzeniami, które posiądą tego czterordzeniowego potwora będą tablety. Jednak smartfony w późniejszej fazie też dostaną Tegrę 3. NVIDIA twierdzi, że mocy Kal-El uświadczymy bez wielkiej prądożerności, gdyż układ jest bardzo energooszczędny.

Najważniejszą sprawą o jakiej można było usłyszeć na pokazie jest to, że pierwsze urządzenia z Tegrą 3 powinny pojawić się już w sierpniu tego roku, a pierwsze smartfony pod koniec roku. Zapraszam do obejrzenia pokazu NVIDIA Tegra 3.

Źródło: pocketnow.com