Panasonic Eluga P-03E

Panasonic Eluga P-03E z 4.7” ekranem 1080p zaprezentowany

Panasonic pokazał dzisiaj swój najnowszy, androidowy produkt, smartfon Eluga P-03E. To wodoszczelnie urządzenie dysponuje nie tylko świetnym ekranem, ale także bardzo mocną specyfikacją. Czy będzie je można kupić w Polsce?

Panasonic Eluga P-03E

Najpierw najwalniejsze, czyli specyfikacja tego cudka. Na pokładzie, oprócz 4.7-calowego wyświetlacza Full HD, jest także chipset Qualcomm Snapdragon 600 (ten sam, co w Galaxy S4 I9505) z czterordzeniowym prockiem Krait 300, o taktowaniu 1.7 GHz oraz 2 GB RAM i 32 GB pamięci użytkownika. Dla osób lubiących dobre zdjęcia, dostępna jest 13.4 MP kamera z fleszem LED oraz 1.3 MP aparat z przodu. Zasilanie stanowi tu 2,600 mAh bateria.

Najmniej atrakcyjną cechą Elugi P-03E, są gabaryty. Smartfon mierzy 132 x 65 x 10.9 mm. 10.9 mm grubości, to dość dużo, jak na dzisiejsze standardy. Waga urządzenia także nie należy do najmniejszych, gdyż wynosi 146 gramów. Obudowa posiada certyfikat IP57, który świadczy o wodoodporności urządzenia (przez 30 minut na głębokości 1 metra).

Ciekawie przedstawia się system operacyjny Android 4.2.2 Jelly Bean, który został wzbogacony o całą gamę funkcji. Jest tu m.in. coś, co nazwano “touch assist”. Jest to opcja, która działa na podobnej zasadzie, co Air Gesture (sterowanie gestem) w Galaxy S4. Dodatkowo mamy tu warstwę dotykową, która potrafi wykryć dotyk na odległość 15 mm od swojej powierzchni. Nie muszę chyba tłumaczyć, że dzięki temu możemy np. bez wchodzenia w daną wiadomość, podejrzeć jej treść itp.

Czy urządzenie pojawi się kiedyś w Polsce? Niestety, w tej chwili niewiele na to wskazuje. Póki co Panasonic ma zamiar sprzedawać model Eluga P-03E tylko na terenie Japonii, a konkretnie w tamtejszej sieci komórkowej NTT DoCoMo (już od czerwca).

Źródło: TheNextWeb